Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amerika opět zvýšila averzi k riziku a vedla ke ztrátě forintu... a další devizové zprávy

Amerika opět zvýšila averzi k riziku a vedla ke ztrátě forintu... a další devizové zprávy

18.01.2008 9:52
Autor: 

Euru se včera podařilo udržet zisky proti koruně, které k nižším úrovním srazily holubičí tóny z ČNB. Z komentářů členů bankovní rady to byl pouze výrok L. Niedermayera, který indikoval podporu pro únorové zvýšení úrokových sazeb.
 
Kombinace velmi krotké komunikace vycházející z útrob ČNB a dalších akciových propadů by nemusely koruně svědčit, a tak nelze vyloučit, že v měnový pár EUR/CZK otestuje hranici 26,2. Odpolední obchodování by nicméně s ohledem na blížící se svátek v USA mohlo být klidnější. 

Navzdory masivním pohybům trhů na ostatních trzích kurz eurodolaru nevykazoval vysokou volatilitu a zůstal v rozpětí 1,46-1,47. Překvapením je, že ani delší velmi slabá data z USA již nedokázal dolaru příliš uškodit.

I dnes bude dolar zřejmě čelit slabým datům přicházejícím z USA (předstihové indikátory, podnikatelská nálad), což by jej mohlo dostat krátkodobě pod tlak. Nicméně je pravdou, že technický obrázek vypadá pro dolar celkem příznivě, takže eventuální ztráty by mohly být omezené. 

Slovenská koruna včera predĺžila svoje straty, keď popoludní oslabila až k 33,70 EUR/SKK. Hlavným dôvodom bol väčší príkaz zo strany klienta. V blízkosti tejto hodnoty sa mena pohybovala aj v závere obchodného dňa.

Keďže ostatné meny v regióne sa včera držali pomerne dobre a svoje stredajšie straty korigovali, predpokladáme, že by sa k nim dnes mala pripojiť i slovenská koruna. Z domácej scény sa nedočkáme žiadneho čísla či udalosti, takže opäť bude všetko v rukách globálneho sentimentu a pohybu eurodolára. 

Zlotý ve čtvrtek ztrácel, po úvodních EUR/PLN 3,598 končil den na 3,617. Stejně jako další měny se do amerických čísel udržel kolem otevíracích hodnot, teprve odpoledne se se zhoršenou náladou na globálních trzích projevil tlak i na polskou měnu.

Dnes budou zveřejněna zajímavá domácí čísla. Průmyslová výroba by měla podle odhadů solidně růst a výrobní ceny o něco přidat na tempu růstu. To může být pro zlotý pozitivní, stávající negativní nálada na globálních trzích případné zisky ale zřejmě minimalizuje. 

Forint včera oslabil, po ranních EUR/HUF 255,11 končil na 256,00. Maďarská měna se přitom v průběhu dne držela v úzkém pásmu podpořená vyšším růstem mezd. Americká čísla ale zvýšila opět averzi k riziku a vedla ke konečné ztrátě forintu.

Dnes nejsou zveřejněna žádná domácí čísla. Nálada na emerging markets se však sotva zlepší, a tak má forint dnes jen málo možností své předcházející ztráty smazat.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.05.2026
11:00Akcie Snowflake letí nahoru o více než 30 procent. Firma překonala odhady a dál investuje do AWS
10:42Meta nabídne předplatné pro aplikace Facebook, Instagram a WhatsApp
10:17S mírovou dohodou to opět nevychází, tlak na dluhopisy ani akcie však není velký  
9:33Silné výsledky Salesforce nestačily, investory znepokojil slabší výhled
8:48Colt CZ usiluje o Explosii, VIG potvrzuje celoroční výhled a tržní sentiment tíží eskalace na Blízkém východě  
8:46Rozbřesk: Zvýší ECB v červnu úrokové sazby?
6:09Analytici se předhání v optimismu. Podle Goldmanů letos S&P 500 pokoří 8 000 bodů  
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů