Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Citi s lepšími výsledky... denní přehled Trhy, data, výsledky

Citi s lepšími výsledky... denní přehled Trhy, data, výsledky

19.04.2010 18:07
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl upozorňuje na dodatečná protiinflační rizika z reálné ekonomiky a finančního sektoru a na vysoké dlouhé výnosy. Konec cyklu snižování úrokových sazeb je podle něj stále otevřenou otázkou.

Moody's zlepšila výhled pro změnu ratingu NWR na stabilní z negativního. Moody's čeká zlepšení ziskovosti, která podpoří schopnost společnosti generovat pozitivní volné cash-flow. Moody's současně sdělila, že plánovanou emisi osmiletých dluhopisů NWR za 475 milionů eur hodnotí známkou "Ba3".

Evropa:
Německé dráhy Deutsche Bahn jednají o koupi britské společnosti Arriva za 1,6 mld. GBP, neboli 775 GBp za akcii. Akcie Arrivy v reakci posílily o více než 3 %.

Francouzská banka Credit Agricole a čínský makléřský dům Citic Securities se blíží dohodě o vytvoření společného globálního podniku s aktivy v hodnotě přibližně 3 mld. EUR.

USA:
Index předstihových ukazatelů se v březnu zvýšil o 1,4 % a překonal tak odhady počítající v průměru se zlepšením o 1,1 %.

Akcie banky Citigroup posilují až o 6 % poté, co zisk za 1Q10 ve výši 4,4 mld. USD, neboli 15 centů na akcii, výrazně předčil odhady analytiků. Na výsledcích se podepsaly lepší než očekávané tržby a zejména fakt, že banka po více než roce poprvé nenavýšila celkový objem rezerv na špatné úvěry.

Zisk farmaceutické společnosti Eli Lilly klesl v 1Q10 meziročně o 5 % na 1,25 mld. USD, neboli 1,13 USD na akcii. Bez jednorázových položek dosáhl výše 1,18 USD na akcii a předčil tak odhady na úrovni 1,11 USD. Důvodem poklesu zisku byla schválená zdravotní reforma, která zatížila EPS 12 centy. Akcie umazaly počáteční propad a obchodují se kolem pátečních úrovní.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem. 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2026
10:54Důvěra v českou ekonomiku v květnu znovu oslabila
9:33Tržby německého průmyslu poprvé za téměř tři roky vzrostly
9:01J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
9:00Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
8:47Trhy dnes v úvodu zamíří vzhůru. Ropa zlevňuje a Nikkei nad 65 tisíci body  
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů