Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Apple za víkend prodal tři miliony iPadů, dvojnásobek proti předchozímu modelu

Apple za víkend prodal tři miliony iPadů, dvojnásobek proti předchozímu modelu

05.11.2012 16:19
Autor: ČTK

Americká společnost Apple od pátku do neděle prodala tři miliony tabletů iPad. Firma v pátek zahájila prodej iPadu mini a tabletu iPad čtvrté generace, podrobnosti k prodeji jednotlivých modelů ale firma nesdělila. Apple jen uvedl, že tři miliony prodaných tabletů u modelů pouze s Wi-Fi je za první víkend dvakrát více, než u předchozího tabletu třetí generace. Ten je na trhu od března. 

"Poptávka po tabletech iPad mini překročila počáteční nabídku, a i když řada předběžných objednávek byla vyřízena, část jich vyřídíme až později v tomto měsíci," uvedl Apple. "Usilovně se snažíme vyrábět rychleji, abychom uspokojili ten fantastický zájem," sdělil šéf Applu Tim Cook. 

Server Gizmodo nicméně upozorňuje, že Apple nesdělil, jak velký je zájem o nový iPad mini. Počet tři miliony prodaných tabletů podle serveru totiž zahrnuje nejen iPad mini a tablet iPad čtvrté generace, ale i starší model iPad 2. 

"Je to výborné číslo, o tom není pochyb. A zřejmě by jim záviděl Amazom, Google i Microsoft a je jedno, kolik z toho celku připadá na jaký model. Nicméně to, že Apple nechce být konkrétnější a že nevyprodal produkt, o němž se myslelo, že bude nedostatkový, je důvod k zamyšlení," poznamenává Gizmodo. 

Zahájením prodeje tabletu iPad mini vstupuje Apple na trh menších přístrojů tohoto druhu. Je to zároveň první významnější produkt, s nímž firma vyrukovala na trh od smrti svého zakladatele Steva Jobse loni v říjnu. Nový iPad mini se prodává za vyšší cenu než konkurenční produkty od firem Amazon, Samsung či Microsoft

Zájem o nový iPad mini byl v pátek mnohem slabší, než na co byl Apple v minulosti zvyklý. Před obchody v Asii, kde se tablet začal prodávat nejdříve, na začátku otevírací doby čekaly podle agentury Reuters většinou jen desítky lidí. V hlavním obchodě Apple v Hongkongu personál zpočátku dokonce početně převažoval nad zákazníky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů