Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Z klidného vývoje v Praze výrazně vybočila Erste, s dvojím nákupním doporučením připsala přes 2 %

Z klidného vývoje v Praze výrazně vybočila Erste, s dvojím nákupním doporučením připsala přes 2 %

23.03.2011 16:49
Autor: Josef Kohout

Pražská se během středeční seance příliš nevzdálila od nezměněných hodnot a index PX tak zakončil na úrovni 1220 bodů. Objem obchodů dnes po několika vybočujícících seancích skončil pod ročním průměrem, když nedosáhl na jednu miliardu korun. Z klidného vývoje středoevropského regionu dnes vybočoval pouze maďarský trh, kde ztráty dosáhly zhruba 1,6 procenta. Ostatní trhy podobně jako zbytek celého západoevropského regionu vykazovaly pouze minimální změny.

V rámci lokálních zástupců si dnes nejlépe vedla rakouská Erste Bank, podpořena dvěma pozitivními analytickými vzkazy. Analytici JP Morgan sice snížili cílovou cenu na 48 EUR z 50 EUR, doporučení však stále zůstavá na nákupním stupni "overweight" a v cíl v přepočtu na 1170 Kč/akcie poskytuje zhruba 36% růstový potenciál v ročním horizontu. Změna dosavadního neutrálního doporučení na "koupit" dnes přišla také od analytiků Raiffeisen Centrobank s nezměněnou cílovou cenou 41,3 EUR, která také poskytuje nezanedbatelný zhruba 17% růstový potenciál. Erste Bank se v dnešní seakci stala jedním z mála titulů, který si dokázal připsat zajímavá 2,2 % zisku. Více k doporučením v samostatném článku ZDE

Finanční ředitel ČEZu Martin Novák dnes v online rozhovoru na Patria.cz uvedl, že současné vyšší ceny elektrické energie budou mít pozitivní vliv na ziskovost energetické společnosti ČEZ v příštím roce a naznačil pozitivní přínos i pro hospodaření v dalších dvou letech. Z rozhovoru vyplynulo, že v pátek představený návrh reformy přímých daní a odvodů, kterou počítá se zavedením slevy na dani z příjmu ve výši sražené daně z dividend by také mohl pozitivně ovlivnit hospodaření ČEZu skrze nižší odvody (shrnutí zde a kompletní přepis rozhovoru zde). Akcie ČEZu dnes v rámci dne poklesly až na 840 Kč. Mírné ztráty však záhy umazaly a uzavřely na denním maximu 849 Kč.

V opačném směru se ve finančním sektoru obchodovala Komerční banka, kde je stále aktivní větší prodejní objednávka, která titul nepustí výše. Komerční banka zakončila s menší ztrátou na 4174 .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel
15:32Pár úvah o dalším komoditním cyklu probíhajícím během AI boomu
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled
14:20Vládní dotace pro průmysl dosáhly nejvyšší úrovně od finanční krize
14:01Eisman: Jediná věc, která by ospravedlnila valuaci SpaceX
11:42Prezident znovu podpořil euro. Česko má být „u stolu, ne za dveřmi“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů