Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bank of America ziskovostí pozitivně překvapila, akcie +5 %

Bank of America ziskovostí pozitivně překvapila, akcie +5 %

19.04.2012 13:37, aktualizováno: 19.4. 14:12
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Druhá největší americká banka Bank of America vykázala za první tři měsíce letošního roku čistý zisk bez jednorázových vlivů 31c na akcii při očekávání 17c. Tento výsledek podpořil akcie společnosti, které záhy po oznámení vývoje hospodaření zamířily v předobchodní fázi na Wall Street o více než 5 procent výše.

Po započtení jednorázové účetní ztráty 4,8 miliardy dolarů (28c/akcie) vzešlé z přecenění zhodnocení vlastních dluhopisů držených v rozvaze Bank of America byl zisk za 1Q na úrovni 653 milionů dolarů - tedy asi 3 centy na akcii, zatímco za stejné období loňského roku byl výsledek 2,05 miliardy dolarů (17c).

Výnosy z investičního bankovnictví Bank of America za poslední kvartál vzrostly na 1,3 miliardy dolarů z 1,1 miliardy v posledních třech měsících loňského roku. Celkové výnosy z celosvětového bankovnictví BoA mezikvartálně vzrostly na 4,45 miliardy dolarů z 4,0 miliardy dolarů.

„Celkový obrázek hospodaření společnosti se po poměrně dlouhé době poprvé zlepšuje,“ zhodnotil nové informace o hospodaření druhé největší banky v USA Marty Mosby, analytik Guggenheim Securities. Dodal, že zlepšení je vidět hned v několika oblastech aktivit banky, „zvláště pak investiční bankovnictví vykázalo určité vzedmutí“.

Akcie Bank of America od začátku roku zpevnily asi o 60 procent, loni však zhruba 58 procent odepsaly. Bank of America prošla nedávnými zátěžovými testy, jejichž výsledky v březnu zveřejnila americká centrální banka. Investoři si tak přestali všímat nutnosti zvýšit kapitál a zaměřují se na to, zda je banka schopna zvyšovat zisky.

(Zdroj: Bank of America, Bloomberg, CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě
16:18ČEZ, a.s.: Výsledky jednání řádné valné hromady
15:41Sazby mohou růst a zároveň se může zlepšovat celkové prostředí pro akcie
14:02Goldmani ukázali své akciové favority na červen. Očekávají, že vystřelí o desítky procent  
12:22Bitcoin čelí odlivům. Investoři přesouvají peníze do AI  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů