pop up description layer
Hledat v komentářích
Denní přehledy
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IBM zvýšila zisk i výhled, poklesu tržeb se neubránila. Zisk eBay (+5 %) na dvojnásobku díky rekordnímu růstu tržeb

IBM zvýšila zisk i výhled, poklesu tržeb se neubránila. Zisk eBay (+5 %) na dvojnásobku díky rekordnímu růstu tržeb

19.7.2012 9:29
Autor: Redakce, Patria Online

Zisk počítačového giganta International Business Machines (IBM) ve druhém čtvrtletí dosáhl 3,9 miliardy dolarů. Meziročně se tak zvýšil o šest procent. Růstu zisku nezabránil pokles tržeb meziročně o tři procenta, za nimiž stály hospodářské problémy v Evropě.

Provozní zisk IBM na akcii za 2Q činil 3,51 USD a překonal konsensus 3,43 USD. Pod očekávání dopadly tržby na úrovni 25,78 mld. USD vůči konsensu 26,29 mld. USD, byly navíc meziročně o 900 mil. USD slabší.

IBM, která je největším poskytovatelem technologických služeb na světě, v souvislosti se svými výsledky zvýšila výhled zisku za celý fiskální rok na 15,10 USD/akcii. Dosud očekávala celoroční zisk o deset centů na akcii nižší (konsensus trhu je 15,06 USD).

Do poklesu tržeb se do velké míry promítly hospodářské problémy, s nimiž se potýkají evropské země. IBM uvedla, že se její tržby v regionu zahrnujícím Evropu, Afriku a Blízký východ meziročně propadly o devět procent. Výsledky také ovlivnilo oslabení eura vůči dolaru. Akcie IBM po oznámení výsledků po středečním závěru (+2,5 %) dále posílily v after-hours o 2,8 procenta.

Své výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí roku představila také internetová aukční síň eBay. Její čistý zisk se více než zdvojnásobil na 692 milionů USD z loňských srovnatelných 283 milionů USD. Hospodaření firmy podpořil růst příjmů internetových obchodů a internetové platební divize PayPal.

V přepočtu na akcii vykázala eBay zisk 56 centů, čímž těsně překonala konsensus 55 centů. Tržby stouply o 23 procent na 3,4 miliardy USD nad očekávání 3,36 mld. USD. Firma dodala, že růst příjmů internetových obchodů byl nejvyšší od roku 2006.

Hlavní část příjmů eBay tvoří poplatky, které účtuje prodávajícím z každé položky prodávané na jejích stránkách. Další peníze získává z poplatků z finančních transakcí prostřednictvím systému PayPal. Její internetové obchody zahrnují kromě eBay.com rovněž Shopping.com a prodejce vstupenek StubHub.

Platební divize PayPal v poslední době expanduje z internetu na mobilní přístroje a do kamenných obchodů. Firma testuje službu, která umožní lidem používat PayPal účty i v kamenných obchodech, a na počátku roku představila služby mobilního placení pro obchodníky PayPal Here. Zákazníci tak mohou platit platebními kartami nebo ze svých účtů na PayPal v USA prostřednictvím mobilního telefonu obchodníka. PayPal měl na konci čtvrtletí 113,2 milionu aktivních účtů, o 13 procent více než před rokem, napsala agentura AP.

Akcie eBay přidaly ve středu na Nasdaq 3,6 procenta, na oznámené výsledky pak reagovaly v after-hours růstem o dalších 5,2 %.

(Zdroj: ČTK, Bloomberg)


Reklama
Staňte se novým klientem Patria Direct a získejte zpravodajství zdarma, více info.
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.5.2013
9:58Platební morálka českých firem je nejhorší od roku 2009
9:47FLASH: Index nákupních manažerů v eurozóně se zlepšil za přispění největších ekonomik
9:39EURUSD - Denní a intradenní výhled: Dolar nabírá na síle a míří k 1,2800
9:28Eurodolar čeká na šanci korigovat ztráty, zápis z jednání Fedu spekulace na ústup z QE neutlumil
9:16Hewlett-Packard po lepším výhledu v poobchodní fázi vylétl o 14 %
8:55Nikkei 225 ztrácí 7,32 %!
8:53PX bude následovat zahraniční trhy do červených, v protisměru CETV po rally v USA, Pegas s lepšími výsledky  
8:43Nečas po summitu: Podmínkou pro břidlicový plyn je vhodná legislativa. Řeč byla i o přetěžování sítí
8:22Pegas zvýšil výnosy i provozní zisk nad odhady díky lepšímu prodeji (+komentář)
8:19Čína poprvé od září naznačuje zpomalení průmyslové aktivity, Nikkei -7,3 %
8:16Podmínky nové aukce LTE jsou nepřijatelné, říkají operátoři
7:58„Argentinský“ bod zlomu pro eurozónu
5:30Po roce 2014 bude možný výkon funkce i v zákazu konkurence. Za určitých podmínek
22.5.2013
22:01Bernanke podržel americké akcie jen na okamžik; S&P 500 klesnul o procento
18:17Prodavači času
18:06Nejvlivnější ženou světa podle Forbes zůstává Merkelová
17:58Operátoři objevují nový zdroj příjmů: detailní informace o zákaznících
17:57QE pokračuje... denní přehled Trhy, data, výsledky
17:54Evropa po vystoupení Bernankeho otočila do zelených čísel, hvězdou po zlepšeném doporučení Metro (+10 %)  
17:42Po Španělsku chce Berlín podpořit zaměstnanost i v Portugalsku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
Pegas - výsledky za 1Q (před trhem)
SABMiller, Portugal Telecom, OPAP - výsledky
2:30Austrálie: Aukce dluhopisů (500 mil AUD, 3M)
3:45Čína: HSBC PMI index aktivity v průmyslu
5:35Japonsko: Aukce dluhopisů (3M)
9:30Německo: Index nákupních manažerů - zpracovatelský sektor
10:00Eurozóna: Index nákupních manažerů - kompozitní
10:00Eurozóna: Index nákupních manažerů - zpracovatelský sektor
10:30Španělsko: Aukce dluhopisů
10:30Velká Británie: Hrubý domácí produkt (r-r)
11:03Švédsko: Aukce dluhopisů (1 mld. SEK, 0,5%, 6/2017)
14:00Polsko: Záznam z jednání NBP
14:30USA: Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti
14:58USA: Markit PMI index aktivity - předběžný
15:00USA: Ceny domů (m-m)
16:00Eurozóna: Spotřebitelská důvěra
16:00USA: Prodeje nových domů
17:00USA: Kansas City Fed index průmyslové aktivity