Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
04.08.2020
Ekonomika
PRAHA Schodek státního rozpočtu ke konci července vzrostl na 205,1 miliardy korun z červnových 195,2 miliardy korun. Loni ke konci července činil schodek 9,7 miliardy.
Rozpočet Schodek státního rozpočtu ke konci července stoupl na 205,1 miliardy korun z červnových 195,2 miliardy korun. Loni ke konci července byl schodek 9,7 miliardy korun.
Vládní hnutí ANO a ČSSD zřejmě čeká bitva. Tentokrát o to, na kolik procent by se měla snížit daň z příjmů fyzických osob. Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu nadhodil plán výraznějšího snížení daní, než je v programovém prohlášení vlády.
04.08.2020
Finanční trhy
Včera slavnostně otevřeli nástupce zříceného Morandiho viaduktu * Italská vláda vytlačila rodinu Benettonů z dálničního byznysu JANOV/PRAHA "V té době jsem byl mladý, neznámý architekt.
Mladá fronta Dnes: Obří úvěr před volbami
Do kraje mohou už v září přitéct stovky milionů korun. Peníze z půjčky od Evropské investiční banky dostanou například krajské nemocnice. STŘEDNÍ ČECHY Půjčka 1,3 miliardy korun letos.
Během letních měsíců nebudou Češi jen odpočívat, více než polovina se chce pustit do zvelebování svých domácností či zahrad. Většina rekonstrukci či nákup nového vybavení bude financovat z úspor, zadlužit se míní jen zhruba desetina lidí.
04.08.2020
Firmy
Bernharda Maiera po zhruba pěti letech v čele mladoboleslavské automobilky nahradil Thomas Schäfer, do včerejška ředitel dceřiné firmy koncernu Volkswagen v Jižní Africe.
MLADÁ BOLESLAV Česká automobilka má od včerejška nového předsedu představenstva. Šéfem Škody Auto se stal Thomas Schäfer, padesátiletý Němec se zkušenostmi z Daimleru a dosavadní vrcholný manažer Volkswagenu v Jižní Africe.
ČEZ včera poslal státu na účet ministerstva financí dividendu ve výši 12,8 miliardy korun. O výplatě dividendy z loňského zisku ve výši 34 korun na akcii rozhodla koncem června valná hromada energetické společnosti, v níž drží stát 70procentní podíl.
04.08.2020
Průmysl
V E Ř E J N Á D O P R A V A PRAHA Autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra zapojené do Pražské integrované dopravy (PID) by měly mít v budoucnu jednotný šedo-červený design, a to jak na území Prahy, tak Středočeského kraje.
Mladá fronta Dnes: Škoda má nového kapitána
Němec Thomas Schäfer přichází do rozjeté české automobilky. Posune ji dál, anebo zbrzdí? Nový šéf přichází do Škody Auto v obzvláště zajímavé době.
Nově pořizované dopravní prostředky zahrnuté do systému Pražské integrované dopravy (PID) budou mít jednotné barevné provedení. První červenošedá vozidla by se na trasách mohla objevit v průběhu příštího roku.
04.08.2020
Politika
Lidové noviny: Značka a její tváře
Jedna svatba a jeden pokus o comeback. Jinak ČSSD i nadále trápí staré neduhy Války ať vedou jiní, ty, šťastné Rakousko, se zasnubuj! zněl základní strategický recept habsburské monarchie.
Mladá fronta Dnes: Top 10 Story z kandidátek
Jihomoravské voliče chtějí v krajských volbách zaujmout kontroverzní politici, stálice i vinaři O pět politických uskupení méně než před čtyřmi lety podalo kandidátní listiny pro říjnové krajské volby na jižní Moravě.
O místo senátora na Strakonicku se utká osm kandidátů. Obhajovat svůj post bude Karel Kratochvíle z ČSSD. ODS tentokrát vsadila na ředitele strakonické nemocnice Tomáše Fialu, za ANO kandiduje starosta obce Dobev Petr Kalina, za KSČM lesník Pavel Štětina, za KDU-ČSL starosta Radomyšle Luboš Peterka, piráti vybrali IT inženýra Michala Horáka, STAN starostku Čejetic Ivanu Zelenkovou a Trikolóra půjde do souboje se starostou Albrechtic nad Vltavou Miroslavem Ušatým.
04.08.2020
Technologie
PRAHA Klasickým úkazem sklonku prázdnin jsou výpravy do papírnictví, aby měl žák patřičné instrumenty: sešity, tužky, pastelky, pravítka. Jarní koronavirová odstávka však odhalila, že v otázce základní povinné výbavy je třeba modernizovat.
Dovolená je od toho, abychom si co nejvíc odpočinuli od práce. Když ale budete u moře pořád kontrolovat maily, nepovede se vám to. Co vše udělat před dovolenou, během ní a po návratu, abyste spolehlivě setřásli stres? Ať mám dovolenou na týden, nebo na tři, vždy zhruba v půlce mi proletí hlavou myšlenka "už se to zlomilo".
Počítačoví piráti rozhodně nelení ani během letních prázdnin. Spíše naopak, snaží se využít nepozornosti lidí, kteří jsou často myšlenkami již na vytoužené dovolené.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"