Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
24.02.2020
Ekonomika
PRAHA Jen v noci, s upozorněním na zdravotní rizika a bez účasti herců, respektive žádných lidí. Reklamu na alkohol v médiích, zejména v televizi, chce ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) regulovat více než dosud.
Jak zabalit trolejbus, dostat Rolls-Royce na špičku hory a hlavně "nesestřelit" nákladem most? Běžné úkoly pro specialisty nadměrné přepravy. Výstražná světla prořezávají tmu a projíždějící řidiče nutí téměř zastavit.
Na vkladech v bankách Češi stále prodělávají. Sice je to pro ně lepší, než kdyby si schovávali peníze pod matrace, žádné výraznější zhodnocení svých úspor ale očekávat nemohou.
24.02.2020
Finanční trhy
Lidové noviny: ADVOKACIE ŽIJE
Mezinárodní advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství J&T IB and Capital Markets v její roli spoluaranžéra, J&T Banka v její roli vedoucího spolumanažera, kotačního agenta a administrátora a PPF banka v její roli spoluaranžéra, vedoucího spolumanažera a agenta pro zajištění ve vztahu k zajištěné emisi dluhopisů společnosti Heureka FinCo CZ (Emitent), které jsou zaručené finanční zárukou poskytnutou společnostmi Heureka Group a Online Comparison Shopping Kft.
Výročí čtyřiceti let od počátku výstavby areálu na Lochotíně oslavila loni plzeňská fakultní nemocnice. Stavební práce tu ale prakticky nikdy nekončí.
Název Změna * v % za 1 m 3 m 12 m Maj. mil. Kurz Kč Akciové ISČS, Top Stocks -0.4 8.2 13.2 16670 2.865 ČPI, Globálních značek -0.5 4.5 14.1 3823 1.
24.02.2020
Firmy
Praha 4 je populární mezi IT společnostmi, Praha 5 je zase doménou finančních služeb PRAHA Přes 3500 zaměstnanců České spořitelny se do roku 2025 přesune do nové centrály na Smíchově v Praze 5.
Mladá fronta Dnes: Zdánlivě totožná zmrzlina
"Zákaz" dvojí kvality potravin vyvolává u obchodníků nervozitu. Nevědí, jak zákazníci zareagují Když se hypermarkety Globus před pár lety rozhodly vyměnit "českou" Ramu za německou, kvalitnější a tehdy i levnější, u zákazníků narazily.
Důchodcům příští rok přidáme nad rámec povinné valorizace co nejvíc, návrh ale musíme projednat v koalici a nesmíme rozložit rozpočet, což by se mohlo stát s některými návrhy soc.
24.02.2020
Průmysl
PRAHA Vyvrácené stromy, polámané větve, zablokované železniční tratě a silnice a nejméně dva zraněné lidi za sebou včera zanechal silný vítr, který při přechodu studené fronty zasáhl Česko.
Nákup vlaků za sedm miliard pokryje jen dvě tratě. Nové soupravy mají dostat i ty ostatní. JIŽNÍ MORAVA Byl to krok, který mezi kraji v Česku neměl obdoby.
Roční úroková sazba na spořicím účtu kolem 1,5 procenta například u zůstatku 200 tisíc korun přinese střadateli měsíčně po zdanění přes 200 korun. Inflace však současně spolkne více než dvakrát tolik.
24.02.2020
Politika
Johnson po brexitu chystá velké změny britského modelu ekonomiky. Uspěje? Leckdo se domnívá, že pokud na konci tohoto roku Britové odejdou z jednotného trhu bez komplexní obchodní dohody s EU, nevyhnutelně si tvrdě natlučou nos.
Dlouho diskutovaný klouzavý mandát prošel ve Sněmovně 1. čtením a vzhledem k šíři podpory je tento nesmysl dosud asi nejblíž ke schválení. Zejména když se mluví o podivném handlu se Senátem.
Ten příběh zná skoro každý z nás. Normální slušný otec od rodiny se vybodne na okoukanou manželku, na níž mu vadí kdejaký detail, a zamiluje se do dlouhonohé krasavice, která sice na domácnost neumí šáhnout, ale je šik a dají se s ní provádět věci, co s manželkou ne.
24.02.2020
Technologie
debata Komentátor LN Jan Macháček se každý týden ptá českých ekonomů, pedagogů a analytiků, co soudí o aktuálních a žhavých tématech ze světa ekonomiky a financí.
Studium na sedmi fakultách nabízí pardubická univerzita. Studovat na ní lze celé spektrum oborů od technických přes filozofické až po umělecké. Pro příští akademický rok mohou zájemci podávat přihlášky minimálně do konce března.
Rychlý mobilní internet 5G je nejčastěji skloňován v souvislosti s chytrými telefony, využívat jej nicméně budou moci také počítačové tablety. První takový představila společnost Samsung, jmenuje se Galaxy Tab S6 5G.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"