Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Představenstvo ECM doporučuje akcionářům přijmout dobrovolnou nabíku na převzetí

Představenstvo ECM doporučuje akcionářům přijmout dobrovolnou nabíku na převzetí

18.11.2008 9:13
Autor: 

Následuje plné znění stanoviska představenstva ECM Real Estate Investments A.G. k dobrovolné nabídce převzetí ze strany společnosti ECM Group N.V. týkající se společnosti ECM Real Estate Investments A.G.:

Představenstvo ECM Real Estate Investments A.G. (dále jen „Společnost“) posoudilo „Dobrovolnou nabídku převzetí ze strany společnosti ECM Group N.V. týkající se společnosti ECM Real Estate Investments A.G.“ (dále jen „Nabídka“) učiněnou ECM Group N.V. (dále jen „Navrhovatel“), doporučuje svým akcionářům ji přijmout a vydává k Nabídce následující stanovisko:

Nabídka a cíle a obchodní záměry Navrhovatele týkající se Společnosti tak, jak byly oznámeny v Nabídce, především pak důvěra ve strategický plán Společnosti, zájem na dalším rozvoji a optimalizaci činnosti Společnosti, záměr zdržet se změn, které by se zásadním způsobem dotkly zaměstnanosti, stejně jako zájem participovat na dalším navýšení základního kapitálu Společnosti, jsou dle našeho názoru v souladu s nejlepšími zájmy Společnosti jako celku (včetně, ale bez omezení, se zájmy věřitelů, akcionářů a zaměstnanců).

Cílem Nabídky je stabilizovat akcionářskou strukturu Společnosti a zabránit případné změně ovládající osoby Společnosti, kterou nelze s ohledem na volatilitu trhu a možné spekulativní nákupy vyloučit, přičemž taková změna by vedla ke zhoršení finanční pozice Společnosti. V případě, že kontrolu nad Společností získá jiný subjekt než je Navrhovatel, ukládají podmínky emise dluhopisů Společnosti povinnost splatit dluhopisy ve výši 125% nominální hodnoty, není-li udělena výjimka schůzí vlastníků dluhopisů.

Věříme, že budoucí zamýšlené kroky a podpora ze strany Navrhovatele povedou k růstu hodnoty Společnosti v dlouhodobém horizontu. Přesto očekáváme, že přetrvávající vysoká tržní rizika a nestabilita realitního sektoru budou hlavními faktory ovlivňujícími hodnotu Společnosti během roku 2009.

S ohledem na přetrvávající turbulence na globálních finančních i kapitálových trzích, náročnou situaci na trzích dluhového financování a celkově negativní sentiment vůči realitnímu sektoru má Společnost omezený přístup k financování a nemá možnost získávat kapitál standardním způsobem prostřednictvím kapitálových trhů. V současné době je také velmi obtížné realizovat prodeje dokončených nemovitostí standardním způsobem tak, aby došlo k maximalizaci hodnoty pro všechny podílníky Společnosti.

Vzhledem k plánům a projekcím Společnosti je také pravděpodobné, že Společnost – v souladu se svými stanovami – bude potřebovat získat dodatečný kapitál emisí podstatného množství nových akcií před koncem roku 2008 a během roku 2009. Taková emise by vedla ke zředění podílů stávajících akcionářů. Společnost podniká přípravné kroky za účelem zajištění dostatečného kapitálu a to, např. formou private placement vybraným akcionářům.

S ohledem na stávající tržní podmínky, jejich možný dopad na Společnost a z toho plynoucí zvýšenou nejistotu, považujeme tuto Nabídku za cenu ve výši 303 za akcii za přijatelnou, především pro akcionáře s kratším investičním horizontem a vyšší averzí k riziku.

Dodatečné informace ke stanovisku představenstva:

1. Toto stanovisko bylo schváleno jednomyslně hlasy všech přítomných členů představenstva.

2. Předseda představenstva pan Milan Janků informoval představenstvo, že jeho členství ve statutárních orgánech Navrhovatele a Společnosti představuje konfliktu zájmů. V důsledku toho se jednání představenstva neúčastnil.

3. Všichni členové představenstva byli zvoleni vlivem Navrhovatele.

4. Členové představenstva pan Tomáš Laštovka a paní Jana Žejdlíková informovali představenstvo, že vlastní akcie Společnosti a participují v Manažerském motivačním programu. Pan Tomáš Laštovka a paní Jana Žejdlíková mají na základě opčních smluv uzavřených s Navrhovatelem při dosažení určité výše čistého zisku Společnosti od Navrhovatele každý rok nárok na předem stanovený počet akcií Společnosti, které mohou koupit od Navrhovatele za cenu EUR 40 za akcii. Podle názoru výše uvedených členů představenstva nepředstavují výše uvedené skutečnosti pro ně konflikt zájmů, který by jim znemožňoval hlasovat o tomto stanovisku.

5. Členové představenstva se rozhodli, že své akcie v rámci Nabídky neprodají.

6. Zaměstnanci skupiny ECM Real Estate Investments A.G. byli ve věcech této Nabídky konzultováni.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.10.2020
21:23FAAMG akcie otřásly Wall Street  
17:49Alois Rašín a dvě krávy
17:48Prezidentské volby v USA: Není to jen Trump vs. Biden  
17:05Červený konec týdne. Pandemie a volby kazí dojem z dat i výsledků  
16:57Nokia – další kvartál, další zklamání a další nová strategie (komentář analytika)  
16:19Eurohold: Antimonopolní úřad je pro prodej bulharských aktiv ČEZ
16:13Výsledky Applu jsou zase jednou čistě o iPhonu (komentář analytika)  
15:58Herrero: Čína zatím nesklízí plody svého tahu na technologický rozvoj
14:40Facebook reportuje výborný kvartál, varuje však před rokem 2021  
14:19Potvrzeno: EET se odkládá do konce roku 2022. Bude to konec projektu?
13:54Perly týdne: Ropa na 65 dolarech, evropské světlo na konci tunelu a naše bezpečná pracovní místa
13:45ČEB, a.s. - Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
13:13Branislav Soták: Amazon tržní konsensus rozstřílel, výhled je ale slabší  
12:51Regulátoři EU viní České dráhy z úmyslného poškozování konkurence
12:44Alphabet opět na vlně růstu všech svých segmentů (komentář analytika)  
11:28Analytik: Výsledkům Monety pomohly menší odpisy, čtvrtý kvartál bude důležitější  
11:16Nezaměstnanost v EU zůstala v září na 7,5 procenta
11:13Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995
10:28Slušná ekonomická data, ale také slabší výhled velkých techů. Pátek začal lehce negativně  
10:18Německá ekonomika prudce vzrostla, vláda zlepšila výhled

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data