Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
27.10.2020
Ekonomika
MEZINÁRODNÍ OBCHOD ŽENEVA Světová obchodní organizace (WTO) oficiálně povolila Evropské unii uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států v hodnotě čtyř miliard dolarů (zhruba 92 miliard korun) ročně jako odvetu za subvence, jež Washington poskytoval americkému výrobci letadel Boeing.
Premiér Andrej Babiš předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo ní navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a sazbou 23 procent lidem s platem nad zhruba 137 tisíc měsíčně hrubého, tedy více než 48násobek průměrné hrubé mzdy.
Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně avizovaný návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat od příštího roku zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně.
26.10.2020
Finanční trhy
Poptávka po nových bytech v Česku ve třetím čtvrtletí dále vzrostla a zvýšila se i jejich cena. Mimo Prahu táhnou nahoru průměrné ceny hlavně luxusní horské apartmány.
Mladá fronta Dnes: ZAJIŠTĚNÉ DLUHOPISY
ZÁSTAVNÍM PRÁVEM K NEMOVITOSTEM 4,1% Zastavovaný areál zámku Račice v rámci dluhopisového programu e-Finance CZ v celkové hodnotě uveřejněné na adrese www.
Akcie společnosti Pilulka Lékárny, kter é se včera začal y obchodovat na trhu Start pražské burzy, zaznamenal y rekordní obchody i růst kurzu. Obchodování bylo zahájeno za upisovací cenu 424 Kč a ukončilo jej na ceně 500 Kč.
27.10.2020
Firmy
Utajená pražská schůzka mohla mít za cíl dohodu o budoucím šéfovi státní zdravotní pojišťovny PRAHA Neúspěšně tajená schůzka na pražském Vyšehradě se stává den ode dne zamotanější.
Covid-19: hned několik zařízení z kraje zveřejnilo prosbu o pomoc. A lidé se hlásí. SEVERNÍ ČECHY Po nemocnicích se na veřejnost s výzvou o pomoc začínají obracet také domovy pro seniory.
Drobné zásilky z čínských e-shopů a dalších zemí mimo Evropskou unii (EU) čeká zdanění až v červenci příštího roku. Výjimka, která pro ně dosud platila, a nepodléhaly tak 21procentní sazbě DPH, měla být přitom zrušena ke konci letošního roku.
27.10.2020
Průmysl
Lidé berou banky ztečí, covid necovid. Objem hypoték rekordně roste. Přispívá k tomu i vize, že lidé budou v budoucnu více času trávit doma. A tak přemýšlejí o tom, jak by měl jejich domov vypadat, říká v rozhovoru pro LN šéf Hypoteční banky Jiří Feix.
Jiří Rusnok o poklesu ekonomiky, oslabení koruny a zadlužování státu Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne.
Národní dopravce České dráhy (ČD) letos kvůli dopadům pandemie na obsazenost vlaků počítá s propadem tržeb přes tři miliardy korun a s hlubokou ztrátou.
27.10.2020
Politika
Mezi členy křesťanských demokratů se začalo živě spekulovat, kterému ze tří kandidátů na předsednictví by mohlo opětovné posunutí sjezdu pomoct. BERLÍN/PRAHA Hlavní vládní strana v Německu odložila kvůli koronavirové pandemii už podruhé plánovaný sjezd.
Mladá fronta Dnes: Babiše v krajích obešli
Vítěz voleb, hnutí ANO, bude mít nanejvýš čtyři hejtmany. Stejný počet může mít i ODS Hnutí AN0 před třemi týdny vyhrálo krajské volby. Ve srovnání s těmi minulými si dokonce v počtu celkově získaných hlasů mírně polepšilo.
I přesto, že je Evropa sužovaná koronavirovou pandemií, bude určitě s napětím 3. listopadu sledovat, jak dopadnou americké prezidentské volby, i to, co se odehraje po nich.
24.10.2020
Technologie
Když sledujeme film, je ideální, pokud si vůbec neuvědomujeme, že se díváme na pouhou plochou obrazovku nebo plátno. Povrch obrazu pro nás neexistuje sám o sobě, ale díváme se "skrz něj", zdánlivě do kloubky.
Mladá fronta Dnes: Benefity nové doby
Podniky přizpůsobují zaměstnanecké výhody situaci. Nabízejí třeba pohovor s psychologem či očkování. kterou mohou bezplatně zavolat a o svých problémech pohovořit s odborníky," říká Ladislav Kučera, ředitel personálního oddělení SAP Firmy se během pandemie čím dál častěji zaměřují na to, jak svým zaměstnancům učinit práci z domova pohodlnější.
Téměř před deseti lety se stal obětí vloupání, nyní musí podle soudního rozhodnutí zaplatit za to, jakým způsobem si ukradený majetek sám našel. Odcizený notebook totiž okradený "ajťák" Lukáš Kuzmiak dokázal vypátrat pomocí sledovacího programu.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"