Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obchodování s akciemi nové NWR začíná v Londýně i v Praze dnes (+ další postup směny akcií)

Obchodování s akciemi nové NWR začíná v Londýně i v Praze dnes (+ další postup směny akcií)

05.05.2011 21:50, aktualizováno: 6.5. 9:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

97 procent akcionářů stávající nizozemské společnosti NWR N.V. vyslovilo právní souhlas s výměnou akcií "staré" NWR za akcie nově vznikající NWR Plc. Vysoce tak byla naplněna podmínka pro provedení směny (min. 75 %) a výměna akcií tedy bude realizována, uvedla včera pozdě večer těžební společnost v oficiálním prohlášení.

Do 16:00 CET (včerejšího dne) obdržela NWR souhlas s výměnou 256 780 388 akcií, což odpovídá zhruba 97 procentům vydaných akcií "staré" NWR. "S potěšením oznamujeme extrémně úspěšnou nabídku výměny akcií s akceptací ze strany akcionářů, která vysoko překonala stanovenou úroveň," uvedl generální ředitel NWR Mike Salamon. Dodal, že to znamená pokračování reinkorporace společnosti do Velké Británie podle plánu, což společnosti dláždí cestu k možnému přijetí do některého z britských indexu FTSE.

Nabídka výměny „starých“ akcí NWR za „nové“ podle NWR zůstává nadále otevřena do dalšího oznámení a NWR také uvedla, že rozhodnutí o případném uzavření nabídky bude oznámeno nejméně 14 dní předem. "Akcionářům, kteří ještě nepřistoupili na směnu akcií, tak doporučujeme učinit bez zbytečného odkladu," uvedla NWR.

„Nové“ akcie NWR podle nově zveřejněného plánu začnou obchodovat v pátek 6. května v 8:00 hodin (9:00 CET) na burze v Londýně, "dne 6. května či kolem něj" na burze v Praze, zatímco ve Varšavě společnost očekávání přijetí k obchodování až v pondělí 9. května.

Samotná burza cenných papírů v Praze včera v oficiálním prohlášení informovala, že předpokládá počátek obchodování s novou emisí NWR (ISIN GB00B42CTW68) v pátek 6. května 2011 těsně po 9:00 hod., tj. bezprostředně poté, co ze strany společnosti Computershare obdrží doklad potvrzující vydání akcií. "O přesných časech budeme informovat prostřednictvím obchodního systému," uvedla BCPP.

"Burza obdržela od společnosti Computershare potvrzení o vydání emise NWR. Harmonogram burzovního dne je následující 9:20-9:25 Aukční režim, SPAD uzavřená fáze, 9:25-16:20 Kontinuální režim, SPAD otevřená fáze, 16:20-16:27 Závěrečná aukce," uvedla BCPP dnes krátce po otevření trhu.

Dalším krokem NWR bude žádost společnosti o definitivní stažení „starých“ akcií na všech trzích, kde se obchodují. V Londýně je pro stažení z obchodování stanovena lhůta dvaceti obchodní dní, proto NWR očekává, že by k delistování titulu mělo dojít dne 3. června 2011. NWR přitom varuje, že stažení z londýnského trhu pravděpodobně značně sníží likviditu a obchodovatelnost „starých“ akcií NWR.

Jaký bude další postup na pražské burze? Vedení NWR rozhodlo o ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR na hlavním trhu pražské burzy cenných papírů, které bylo avizováno 8. dubna jako součást procesu výměny akcií „staré“ NWR za akcie „nové“ NWR. NWR požádá BCPP o delistování akcií „staré“ NWR ze SPADu, kde se již titul neobchoduje od Velikonoc, vzápětí po tomto oznámení a očekává, že ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR na hlavním trhu pražské burzy vejde v platnost ke dni 3. červnu tohoto roku. Před samotným podáním žádosti o delistování stávající NWR vyrozumí Českou národní banku a BCPP o rozhodnutí k takovému kroku a to rovněž zveřejní na internetových stránkách skupiny NWR společně s informací o očekávaném datu ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR.

NWR bude dále usilovat také o stažení „starých“ akcií NWR z akciového trhu ve Varšavě, a to v nejkratším možném termínu. Po delistování akcií „staré“ NWR na pražské (a také londýnské a varšavské) burze může vedení „staré“ NWR rozhodnout o převedení těchto akcií do privátní neveřejné společnosti a konverzi akcií na volně nepřevoditelné.

Nové NWR říká, že jelikož souhlas s výměnou akcií dalo více než 95 procent držitelů „starých“ akcií NWR, společnost plánuje zahájit kroky podle holandského práva, které by vedly k povinnému převzetí všech existující akcií NWR N.V.

(Zdroj: NWR)


Váš názor
  • A bude opět "veselo"
    06.05.2011 9:12

    Drobní akcionáři plačte .
    /eye/
Aktuální komentáře
18.06.2019
13:03Draghi: Pokud inflace nestoupne, dále uvolníme měnovou politiku
12:50Facebook chce, aby jeho kryptoměna jednou konkurovala dolaru
11:12Ritholtz: Jak během další krize investovat a profitovat
10:56Soud EU shodil německé mýtné: diskriminuje cizince
10:37TESLA KARLÍN, a.s. - Oznámení protinávrhu akcionáře
10:34Draghi mluví o novém stimulu i snižování sazeb. Euro se propadá  
9:36RegioJet prodal dluhopisy za téměř miliardu korun. Nakoupí vlaky i refinancuje úvěry
9:05Rozbřesk: Evropský trh s auty se snad už začíná stabilizovat
8:53Neomezené stahování dat od T-Mobile: zlom na telco trhu?
8:53Trh vyčkává na Fed, evropské futures míří spíše dolů  
8:36Airbus na aerosalonu ukázal nový model, Boeing má další problémy
6:44Natixis: Neschopnost adaptace si v Itálii a ve Francii vybírá vysokou daň
17.06.2019
22:02Wall Street načala týden růstem, v popředí zájmu Facebook, dařilo se Netflix
17:57Světová ekonomika v následujících dvou letech
17:21Miliardář Drahi koupí za 3,7 miliardy USD aukční síň Sotheby's, ta po 31 letech odejde z burzy
16:50Nová data nepotěšila dolar, ale tržní sentiment neobrátila  
16:31UBS kvůli nešťastnému vyjádření o prasatech přišla o obchod v Číně
16:29TESLA KARLÍN, a.s. - Oznámení protinávrhu akcionáře a stanovisko představenstva k protinávrhu
15:27VoxEU: Z Číny se stává technologická velmoc, z inovací lídrů těží všichni
14:14Proč Nizozemci tak nenávidí bankovní svět, který pomáhali vytvořit?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Počet nově zahájených staveb