Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obchodování s akciemi nové NWR začíná v Londýně i v Praze dnes (+ další postup směny akcií)

Obchodování s akciemi nové NWR začíná v Londýně i v Praze dnes (+ další postup směny akcií)

05.05.2011 21:50, aktualizováno: 6.5. 9:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

97 procent akcionářů stávající nizozemské společnosti NWR N.V. vyslovilo právní souhlas s výměnou akcií "staré" NWR za akcie nově vznikající NWR Plc. Vysoce tak byla naplněna podmínka pro provedení směny (min. 75 %) a výměna akcií tedy bude realizována, uvedla včera pozdě večer těžební společnost v oficiálním prohlášení.

Do 16:00 CET (včerejšího dne) obdržela NWR souhlas s výměnou 256 780 388 akcií, což odpovídá zhruba 97 procentům vydaných akcií "staré" NWR. "S potěšením oznamujeme extrémně úspěšnou nabídku výměny akcií s akceptací ze strany akcionářů, která vysoko překonala stanovenou úroveň," uvedl generální ředitel NWR Mike Salamon. Dodal, že to znamená pokračování reinkorporace společnosti do Velké Británie podle plánu, což společnosti dláždí cestu k možnému přijetí do některého z britských indexu FTSE.

Nabídka výměny „starých“ akcí NWR za „nové“ podle NWR zůstává nadále otevřena do dalšího oznámení a NWR také uvedla, že rozhodnutí o případném uzavření nabídky bude oznámeno nejméně 14 dní předem. "Akcionářům, kteří ještě nepřistoupili na směnu akcií, tak doporučujeme učinit bez zbytečného odkladu," uvedla NWR.

„Nové“ akcie NWR podle nově zveřejněného plánu začnou obchodovat v pátek 6. května v 8:00 hodin (9:00 CET) na burze v Londýně, "dne 6. května či kolem něj" na burze v Praze, zatímco ve Varšavě společnost očekávání přijetí k obchodování až v pondělí 9. května.

Samotná burza cenných papírů v Praze včera v oficiálním prohlášení informovala, že předpokládá počátek obchodování s novou emisí NWR (ISIN GB00B42CTW68) v pátek 6. května 2011 těsně po 9:00 hod., tj. bezprostředně poté, co ze strany společnosti Computershare obdrží doklad potvrzující vydání akcií. "O přesných časech budeme informovat prostřednictvím obchodního systému," uvedla BCPP.

"Burza obdržela od společnosti Computershare potvrzení o vydání emise NWR. Harmonogram burzovního dne je následující 9:20-9:25 Aukční režim, SPAD uzavřená fáze, 9:25-16:20 Kontinuální režim, SPAD otevřená fáze, 16:20-16:27 Závěrečná aukce," uvedla BCPP dnes krátce po otevření trhu.

Dalším krokem NWR bude žádost společnosti o definitivní stažení „starých“ akcií na všech trzích, kde se obchodují. V Londýně je pro stažení z obchodování stanovena lhůta dvaceti obchodní dní, proto NWR očekává, že by k delistování titulu mělo dojít dne 3. června 2011. NWR přitom varuje, že stažení z londýnského trhu pravděpodobně značně sníží likviditu a obchodovatelnost „starých“ akcií NWR.

Jaký bude další postup na pražské burze? Vedení NWR rozhodlo o ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR na hlavním trhu pražské burzy cenných papírů, které bylo avizováno 8. dubna jako součást procesu výměny akcií „staré“ NWR za akcie „nové“ NWR. NWR požádá BCPP o delistování akcií „staré“ NWR ze SPADu, kde se již titul neobchoduje od Velikonoc, vzápětí po tomto oznámení a očekává, že ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR na hlavním trhu pražské burzy vejde v platnost ke dni 3. červnu tohoto roku. Před samotným podáním žádosti o delistování stávající NWR vyrozumí Českou národní banku a BCPP o rozhodnutí k takovému kroku a to rovněž zveřejní na internetových stránkách skupiny NWR společně s informací o očekávaném datu ukončení obchodování s akciemi „staré“ NWR.

NWR bude dále usilovat také o stažení „starých“ akcií NWR z akciového trhu ve Varšavě, a to v nejkratším možném termínu. Po delistování akcií „staré“ NWR na pražské (a také londýnské a varšavské) burze může vedení „staré“ NWR rozhodnout o převedení těchto akcií do privátní neveřejné společnosti a konverzi akcií na volně nepřevoditelné.

Nové NWR říká, že jelikož souhlas s výměnou akcií dalo více než 95 procent držitelů „starých“ akcií NWR, společnost plánuje zahájit kroky podle holandského práva, které by vedly k povinnému převzetí všech existující akcií NWR N.V.

(Zdroj: NWR)


Váš názor
  • A bude opět "veselo"
    06.05.2011 9:12

    Drobní akcionáři plačte .
    /eye/
Aktuální komentáře
18.07.2019
16:08Výsledky SAP: Z dříve hvězdného cloudu se stává slabé místo  
15:57Pictet: Fed by neměl ignorovat Achillovu patu amerického hospodářství
15:57Ministři financí G7 vyzvali k přísné regulaci kryptoměn
15:11Británie se po odchodu bez dohody může propadnout do recese
15:04Volvo si dojelo pro skvělá čísla, investoři jsou ale nemilosrdní (komentář analytika)  
14:30ECB na sklonku Draghiho éry zvažuje změnu inflační cíle
14:02Morgan Stanley ztratila v obchodech s akciemi nejvíc na Wall Street
12:30Neuralink Elona Muska je připravena zjistit, co nám vrtá hlavou
12:03Evropská komise povolila Vodafonu převzetí aktivit Liberty Global, včetně UPC
11:45Novartis opět s lepším výhledem. Sázka na novou strategii se začíná vyplácet
11:31Netflix s novými uživateli tvrdě narazil, trápí ho také úrokové náklady  
11:08Trhy vzhlížejí k podpoře Fedu, padajícím akciím to však nestačí. Sentiment pokazily výsledky  
11:00CNBC: Vystačí snížení sazeb na další růst akciového trhu?
10:34Růst počtu předplatitelů Netflixu zklamal, akcie spadly až o 13 procent
9:18Rozbřesk: Evropská inflace stále hluboko pod cílem ECB
8:57Netflix a pesmismus na brexitu tlačí evropské futures hluboko do červeného  
8:19Fed: Ekonomika USA pokračuje v mírném růstu, výhled je pozitivní
8:16AT&T bude využívat cloudové služby Microsoftu
8:11MMF: Americký dolar je teď nadhodnocen o šest až 12 procent
5:45Algo versus kryptoměny, aneb jak hledat řád v chaosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.