Hledat v článcích
Patria Online Blog

Blogujeme o tom, co se děje na našem portále a o tom co se děje v našem bezprostředním okolí.

Informuje o novinkách co jsme změnili, aby naši čtenáři měli možnost se podrobně seznámit s úpravami na portále a držet s nimi krok.Detail - články
Novinky v používání portálu Patria Online

Novinky v používání portálu Patria Online

27.1.2016 17:00
Autor: Pavel Petr, Patria Online

V roce 2015 jsme se soustředili hlavně na sociální sítě jako je Twitter a Facebook. Kromě toho jsme se zaměřili na vylepšování administračního prostředí pro content managery tak, aby se články dostávaly na portál v co nejkratším čase.

Další sada změn, které vám chceme prezentovat, se již týká i Vás – našich čtenářů. Věříme, že všechny změny budou ve Vašich očích pozitivní a budou se vám líbit.


Změna řádkování

První změna se týká řádkování v textu každého článku. Zvětšili jsme mezeru mezi jednotlivými řádky. Uvědomujeme si totiž, že texty mohou být složité nebo Vaše oči unavené a tak je někdy těžké udržet pozornost i oči na správné řádce. Chceme vám touto změnou maximálně zpříjemnit čtení textů na našem portále.

Zoom v grafech
Vyřešili jsme problém s čitelností některých grafů a obrázků. Všechny obrázky, které v současné době najdete na portále Patria Online a jsou umístěny v těle textu článku, nyní můžete zvětšit, abyste si je mohli lépe prohlédnout. Je to další krok k tomu, abychom Vám čtení a pobyt na našem portále zpříjemnili.
zoom

Související články
Zatraktivnili jsme vizuální podobu souvisejících článků, které v drtivé většině případů najdete vždy pod textem. Jejich původní podoba byla textová a již nevyhovovala svým vzhledem. Proto jsme v souladu s aktuálním designem portálu připravili aktualizovanou a graficky výraznější verzi tohoto modulu našeho portálu.

rn

Noví autoři na Patria Online
V rámci rozšíření témat, která na Patria Online pokrýváme, jsme rozšířili seznam našich autorů o analytiky a portfolio manažery ze skupiny ČSOB. Jejich odborná erudice a mnohaleté zkušenosti jsou zárukou kvalitních textů a zajímavých postřehů nejen ze světa finančních trhů.

Dlouhé horké zprávy
Dlouhé horké zprávy se v původním provedení otevíraly do nového pop-up okna. To bylo relativně nepraktické, hlavně když měl uživatel zapnuté blokování vyskakovacích oken pro všechny stránky. Pak se nedělo nic a mohlo se zdát, že daná funkce nefunguje.

hotl-1

Nová podoba dlouhé horké zprávy je přímo zabudovaná v panelu horkých zpráv. Po kliknutí na zprávu se rozbalí přímo v panelu a vy si ji tak můžete přečíst bez nutnosti otevření pop-up okna.

hotl-2

Používání RSS
Po předchozím článku o změnách na Patria.cz nám došlo několik dotazů na fungování technologie RSS, které jsme se v něm také věnovali.

Technologie RSS slouží velmi dobře k udržení přehledu o vícero zpravodajských portálech klidně v kombinaci s desítkami odborných nebo populárně-naučných blogů.

Nicméně krása této funkce tkví v tom, že nemusíte neustále kontrolovat, co nového jsme na Patria Online publikovali, ale kontrolujete svojí „čtečku“, která sleduje veškeré články na portále za vás.


Ale jak si takovou čtečku pořídit? Existují specializované čtečky typu Feedly, které můžete používat v klasických prohlížečích internetu jako je Firefox, Chrome nebo Internet Explorer. Stačí si zřídit účet a v levé části kliknout na tlačítko „Add“ a do adresního řádku zadat adresu zdroje (pro Patria Online je adresa následující: http://www.patria.cz/rss.html). Většina portálů má adresu podobnou.

Pro odebírání zpráv tímto způsobem můžete ale také velmi dobře využít Outlooku, který je instalován na většině kancelářských pracovních stanic. Pro přidání přejděte do nastavení Outlooku a vyhledejte záložku RSS feed.

outlookrss-1

Pak už jen stačí kliknout na tlačítko „Nový…“ a přidat do řádku adresu zdroje.

outlookrss-2

Pak vše stačí potvrdit. Následně se objeví nová složka Patria Online ve složce RSS zdroje v části pod vaší schránkou.

I nadále budeme pracovat na zlepšování a zpříjemňování procházení obsahu na našem portálu Patria Online. Chceme, abyste zde snadno a rychle našli hledané údaje a pobyt na našem webu byl pro vás příjemnou záležitostí.

Máte otázku k provedeným změnám? Líbí se vám? Dejte nám vědět do diskuze pod článkem!

Za tým Patria Online

Pavel Petr


Čtěte více:

Změny na portále Patria Online v roce 2015
15.1.2016 17:00
Rok 2015 byl pro náš portál rokem malých změn, které by měly být předz...


  • Programátorsky je to zoufalé...
    31.1.2016 17:21

    Pokud vývoj webu www.patria.cz provádí zadarmo nějaká parta po večerech jako svůj oddychový koníček, pak klobouk dolů! Pokud za to však někdo bere peníze, a tyto peníze nejsou malé, pak je tento web katastrofa. Tento web obsahuje chronicky množství funkčních chyb, na které jsem v minulých letech mnohdy i osobně upozorňoval Patrii, a Patria veškerá má upozornění ignorovala. Programátorská parta Patrie má zkrátka svůj vlastní styl ignorace svých chyb a ten léta drží. Myslím, že úspěšně směřujete k úrovni webu FIO.
    Barbucha

Všechny články autora
Novinky v používání portálu Patria Online
27.1.2016 17:00
Přečteno: 1087x

Změny na portále Patria Online v roce 2015
15.1.2016 17:00
Přečteno: 689x

Nejčtenější články
Novinky v používání portálu Patria Online
27.1.2016 17:00
Přečteno: 1087x

Změny na portále Patria Online v roce 2015
15.1.2016 17:00
Přečteno: 689x

Bull market či pouze Bear market rally?
10.4.2009 13:37
Přečteno: 2x

Dezinflací ven z krize?!
27.6.2012 17:57
Přečteno: 1x

Nejčtenější autoři
Přečteno: 1776x

Josef Lukáč
Přečteno: 2x

Tomáš Raputa
Přečteno: 2x

David Bíža
Přečteno: 1x

Právě diskutujete