Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste svolává valnou hromadu na 15. května, požaduje svolení k emisi konvertibilních dluhopisů

Erste svolává valnou hromadu na 15. května, požaduje svolení k emisi konvertibilních dluhopisů

16.04.2012 10:11
Autor: Redakce, Patria.cz

Představenstvo rakouské Erste Bank (386 CZK, -1,78%) svolává akcionáře na 19. řádnou valnou hromadu, která se bude konat v úterý 15. května 2012 ve Vídni. Dle pozvánky chce Erste požádat akcionáře o schválení emise podmíněných konvertibilních dluhopisů. Takzvané "coco" obligace by společnost vydala v případě potřeby doplnit regulatorní kapitál. Mimo to je na programu také prezentace schválených finančních výsledků za rok 2011 či volba členů dozorčí rady.


Největší akcionář rakouské bankovní skupiny Erste Bank, nadace Erste Stiftung, možná bude muset část svého podílu prodat, pokud by banka za rok 2012, podruhé za sebou, nevyplácela dividendu, uvedl na konci loňského roku výkonný ředitel Erste Group Andreas Treichl, který zároveň šéfuje i nadaci.

Podle Treichlova prohlášení z října si Erste Stiftung dva roky bez dividendy mohla dovolit. Tehdy bankovní skupina oznámila, že kvůli ztrátám dividendu za rok 2011 vyplácet nebude. V prosinci však šéf Erste v rozhovoru pro rakouský státní rozhlas uvedl, že nadace, držící v Erste 25% podíl, bude bez výplaty dividendy za rok 2012 možná nucena navýšit na konci roku 2013 kapitál prodejem akcií, aby zvýšila likviditu.

Podle čtvrtletní zprávy měla Erste Stiftung, vytvořená v roce 1993, ke konci září dluhy ve výši 1,2 mld. EUR. Hlavním zdrojem příjmů nadace jsou dividendy od Erste.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.06.2026
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena
10:08Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 1,5 procenta
9:30Největší italská banka Intesa nabídla 30,6 miliardy eur za domácího rivala Monte dei Paschi di Siena
9:19ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Elevion Group B.V. a Techem Energy Services GmbH podepsaly smlouvu o koupi 100% podílu ve společnosti Techem Solutions GmbH
9:18Rozbřesk: Rychlý růst cen nemovitostí v Česku asi zpomalí zejména v nejdražších lokalitách

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů