Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs za 3Q ziskem i příjmy výrazně nad odhady, zvyšuje dividendu. Akcie po váhání rostou

Goldman Sachs za 3Q ziskem i příjmy výrazně nad odhady, zvyšuje dividendu. Akcie po váhání rostou

16.10.2012 13:42, aktualizováno: 16.10. 16:33
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Klíčová americká banka Goldman Sachs ve třetím čtvrtletí roku opět výrazně předčila odhady analytiků a dosáhla čistého zisku 1,51 miliardy dolarů či 2,85 USD/akcie při konsensu trhu 2,28 USD/akcie. Před rokem generovala ztrátu 393 milionu USD či 84 centů na akcii. Kvartální příjmy úrovní 8,35 miliardy dolarů rovněž bezpečně předčily očekávání 7,18 mld. USD. banka oznámila navýšení kvartální dividendy na 50 centů ze 46 centů na akcii.

Příjmy investičního bankovnictví páté největší americké banky dle aktiv meziročně narostly o 49 % na 1,16 mld. USD, ve 2Q ale dosáhly 1,20 mld. USD a trhem očekáváno bylo 1,21 mld. USD. Akcie zaznamenaly růst výnosů mezikvartálně na 1,96 mld. USD z 1,70 mld. USD, očekáváním bylo 1,83 mld. USD. V divizi Investing & Lending příjmy narostly na 1,80 mld. USD z 203 milionů dolarů v předchozím čtvrtletí. Konsensem bylo 1,14 mld. USD.

Goldman Sachs se ve čtvrtletí soustředila na úsporu nákladů při adaptaci na nižší celkovou ziskovost tradingu. Prostředí nízkých úrokových sazeb ale například pomohlo prudkému 66% růstu emisi korporátních dluhopisů a posílilo investiční bankovnictví, což se projevilo také ve výsledcích JPMorgan či Wells Fargo. "Naše výkonnost ve čtvrtletí byla celkově solidní v kontextu stále obtížných podmínek ekonomiky i trhů," uvedl šéf banky Lloyd C. Blankfein.

Obchodování u operací s fixními příjmy, měnami a komoditami celkově přineslo růst příjmů o 28 procent na 2,22 mld. USD. Vyšší aktivita byla patrná zejména u hypoték a dalších úvěrů, měn a na úrokové míry navázaných dalších produktů, zatímco komodity přinesly ústup. 

Akcie Goldman Sachs v premarketu amerického obchodování přes čísla za 3Q nad odhady nejrpve nabraly až 1,2% ztrátu, ještě před začátkem běžného obchodování ale otočily do zelených čísel a aktuálně se pohybují kolem 0,5% zisku a 125 USD/akcie. Včera na Wall Street zakončily obchodování růstem o 3,58 % na 124,5 USD/akcie, v prodlouženém obchodování přidaly dalších 0,88 % na 125,59 USD/akcie. Od počátku roku jsou výše o 37,68 %, za poslední rok o 28,71 procenta, podobně jako za poslední tři měsíce od předchozích výsledků za 2Q12. Přesto stále zůstávají například pod teoretickou likvidační hodnotou společnosti. ROE dosahovala 8,8 % v první polovině roku, 3,7 % za celý rok 2011, hluboko pod 22,5 % v roce 2009.

Třetí čtvrtletí na Wall Street provázelo určité oživení cen akcií i dluhopisů i kroky centrálních bank, které podpořily poptávku investorů po rizikovější části aktiv. Průměrná prémie, kterou investoři požadují za držení korporátního dluhu proti teotericky bezrizikovému vládnímu klesla na 168 bazických bodů z 215 bps za 2Q, vyplývá z dat Bank of America/Merrill Lynch.

V červenci sice Goldman Sachs za předchozí 2Q12 vykázala meziroční pokles zisku o 11 procent na 962 mil. USD, výsledek 1,78 dolaru na akcii ale bezpečně předčil očekávání trhu 1,18 USD a dokonce nejvyšší z odhadů 1,74 USD. Také celkové výnosy 6,63 miliardy dolarů byly za předchozí 2Q12 lepší vůči odhadům analytiků o 6 procent.

(Zdroj: Goldman Sachs, Bloomberg, CNBC)


Váš názor
  • se všichni poserou
    16.10.2012 15:00

    když si goldmani vymyslí své zisky.,kde to žijem - v matrixu___????
    XXX
    • Re: se všichni poserou
      16.10.2012 16:53

      Jo ještě jsem se zapoměl zeptat jak je to s tim zvyšovaním dividendy. Patrije piše že prý jí budou zvyšovat. Je to pravda nebo taky kecaj ? Já těm Amíkům taky nikdy nevěřil a investuju výhradně na moskevské burze. To víš sichr je sichr a až rubl strčí ten dolar do prdele tak budu vysmátej. Co říkáš Rozněfu ? Bude ten ropovod nebo ne když se tak vyznáš.
      Talibanský
    • Re: se všichni poserou
      16.10.2012 16:40

      Klíčová americká banka Goldman Sachs ve třetím čtvrtletí roku opět výrazně předčila odhady analytiků a dosáhla čistého zisku 1,51 miliardy dolarů či 2,85 USD/akcie při konsensu trhu 2,28 USD/akcie................................... díky, že to sleduješ a řekneš tady jak to doopravdy je. Málem jsem udělal chybu a koupil jejich akcie. Jenže proč rostou ty jejich akcie ? Pověz = když máš ty zaručené zpravy a kde se to dá dohledat ? já se to snažil najít na googlu ale tam taky lžou a píšou že jsou v plusu. Tak já tedˇ nevím.
      Talibanský
  •  
    16.10.2012 13:57

    jo jo je vidět že QE xyz pomáhá tam kde má
    Mike -Green D. is killing Europe
Aktuální komentáře
09.06.2026
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena
10:08Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 1,5 procenta
9:30Největší italská banka Intesa nabídla 30,6 miliardy eur za domácího rivala Monte dei Paschi di Siena
9:19ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Elevion Group B.V. a Techem Energy Services GmbH podepsaly smlouvu o koupi 100% podílu ve společnosti Techem Solutions GmbH
9:18Rozbřesk: Rychlý růst cen nemovitostí v Česku asi zpomalí zejména v nejdražších lokalitách

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů