Analytický servis (analýzy, databanky, prognózy)
Analytický servis z oblasti treasury je nedílnou součástí Patria Plus. V rámci komplexního informačního servisu poskytujeme našim klientům více než 40 typů analytických dokumentů ke stažení nebo e-mailem. V sekci Měny&Sazby naleznete exkluzivní analýzy a prognózy skupiny Patria, KBC a ČSOB. 

Treasury analýzy se týkají měnové politiky, měnových kurzů, peněžních, dluhopisových a derivátových trhů. Komentář k měnové politice České národní banky zpracováváme na nepravidelné bázi, většinou u příležitosti klíčové události jako je změna nastavení úrokových sazeb nebo měnových podmínek České republice. Zprávu o koruně vydáváme každý pátek a obsahuje shrnutí týdenního vývoje kurzu koruny k euru a dolaru a výhled vývoje na příští týden. Kromě toho další dokumenty obsahují přehled střednědobých a dlouhodobých prognóz, kalendář očekávaných kurzotvorných událostí či technickou analýzu.

Obsáhlé databáze historických časových řad kurzů měn, fixingů a úrokových sazeb je možné nejen prohlížet, ale i stáhnout ve formátu MS Excel. Ke každé časové řadě získáte základní informace, jaké údaje databáze obsahuje a jak dlouhé časové řady jsou Vám k dispozici. Klienti mají navíc možnost zaslat v případě potřeby požadavek na doplnění seznamu o konkrétní časovou řadu. Získáte přehled o vývoji na domácím i zahraničním trhu, údaje jdou dále využitelné při tvorbě vlastních prezentací a podnikových dokumentů. Databanka je tématicky rozdělena, stažení ze stránek je možné ve formátu xls.

Pro krátkodobé prognózy finančních veličin, například kurzu koruny nebo úrokových sazeb, používáme jak fundamentální, tak technickou analýzu. Služba zahrnuje krátkodobé a dlouhodobé předpovědi vývoje kurzu koruny, eura a dolaru a klíčových světových úrokových sazeb. Prognózy pravidelně aktualizujeme s ohledem na současný hospodářský vývoj a nové informace. K analýze eurodolarového trhu využíváme mimo jiné poznatky mateřské KBC Bank a KBC Securities.

Klienti Patria Plus získávají nejširší spektrum možností konzultací ekonomických a finančních témat. Online konzultace mají formu telefonických nebo e-mailových dotazů na sofistikovaná témata. V rámci „konzultací“ Patria rovněž zajišťuje dodávku nadstandardních informací, které klient na stránce www.patria.cz nenalezne. Garantovaná reakční doba na e-mailový dotaz – dle složitosti dotazu 30 minut až 8 hodin.