Analytický servis (analýzy, databanky, prognózy)
Analytický servis je nedílnou součástí Patria Plus. V rámci komplexního informačního servisu poskytujeme našim klientům více než 40 typů analytických dokumentů ke stažení nebo e-mailem. V ekonomické sekci naleznete exkluzivní analýzy a prognózy skupiny Patria, KBC a ČSOB.
 
Flash analýzy jsou rychlé zprávy týkající se právě vydaných klíčových makroekonomických ukazatelů České republiky a regionu střední Evropy. Tyto analýzy obsahují komentář, grafický vývoj příslušného ukazatele v posledních letech a tabulku, která shrnuje vývoj v posledních měsících a aktuální předpověď společnosti Patria Finance. Třicetník je měsíční makroekonomická zpráva shrnující dění v české ekonomice za poslední měsíc, opět obsahuje výhled na další měsíce a případně roky. Podobně tématicky laděný je čtvrtletně vydávaný anglický Czech Republic update. Se Zaostřeno na ČNB získáte náš pohled na aktuální měnovou politiku ČNB a očekávání týkající se rozhodnutí o nastavení úrokových sazeb bankovní radou. Trhy, data, výsledky je denním shrnutím hlavním ekonomických událostí v ČR a ve světě. Dokument vydáváme každý pracovní den zhruba v 17.00 hodin. Vedle pravidelných analýz jsou zveřejňovány také nepravidelné analýzy s názvem Krátce na téma, které se věnují zajímavým tématům souvisejících s českou a světovou ekonomikou atd. 

Obsáhlé databáze makroekonomických ukazatelů České republiky (HDP, inflace, zahraniční obchod, rozpočet atd.) je možné nejen prohlížet, ale i stáhnout ve formátu MS Excel. Ke každé časové řadě získáte základní informace, jaké údaje databáze obsahuje a jak dlouhé časové řady jsou Vám k dispozici. Klienti Patria Plus mají navíc možnost zaslat v případě potřeby požadavek na doplnění seznamu o konkrétní časovou řadu.

Rozšířený ekonomický servis vám zpřístupní i dlouhodobé prognózy hospodářských ukazatelů ČR, Polska, Maďarska a Slovenska až na 5 let dopředu. Data jsou vypočtená na základě makroekonomických modelů analytiků Patrie, ČSOB a KBC. Jde nejen o předpovědi vývoje reálné ekonomiky, ale i peněžních (úrokové sazby) a devizových (kurz měn) trhů. Krátkodobé prognózy poskytujeme jen pro ukazatele České republiky zveřejňované na měsíční bázi.

Klient rovněž získá podrobné informace o aktuálním vývoji základních hospodářských veličin hlavních světových ekonomik a uskupení.

Klienti Patria Plus získávají nejširší spektrum možností konzultací ekonomických a finančních témat. Online konzultace mají formu telefonických nebo e-mailových dotazů na sofistikovaná témata. V rámci „konzultací“ Patria rovněž zajišťuje dodávku nadstandardních informací, které klient na stránce www.patria.cz nenalezne. Garantovaná reakční doba na e-mailový dotaz – dle složitosti dotazu 30 minut až 8 hodin.