Analytický servis (analýzy, databanky, prognózy)
Analytický servis je nedílnou součástí Patria Plus a Investor Plus. V rámci komplexního informačního servisu poskytujeme našim klientům více než 40 typů analytických dokumentů ke stažení nebo e-mailem. V akciové sekci naleznete exkluzivní analýzy a prognózy skupiny Patria, KBC a ČSOB. 

Akciové přehledy Vám poskytnou všechny relevantní informace potřebné k investičnímu rozhodování během dne, týdne nebo měsíce. Nejde jen o ohlédnutí za uplynulým obdobím, ale i o informace o očekávaném vývoji na burzách. Každé ráno denní přehled akciového trhu v ČR, každé pondělí obsáhlejší přehled domácího i zahraničního trhu a každý první týden v měsíci podrobné informace o všech kurzotvorných událostech, jež ovlivnily, mohly ovlivnit nebo ještě ovlivní vývoj pražských blue-chips.

Fundamentální analýzy společností, jejichž akcie jsou kotovány na pražské burze, ve zkrácené české verzi a úplné anglické verzi. Analýzy jsou podkladem pro tvorbu investičního doporučení. Sektorové přehledy jsou nepravidelné analýzy, které se zaměřují na vybraná odvětví hospodářství.

Díky spolupráci s mateřskou belgickou KBC Securities dále nabízíme klientům Patria Plus / Investor Plus exkluzivní analýzy a přehledy vývoje na zahraničních akciových trzích a technické analýzy. Ranní přehled vývoje na středoevropských trzích Maďarska, Polska a České republiky, ranní přehled vývoje na vyspělých trzích a ranní technická analýza vyspělých trhů. Analýzy vybraných společností, jejichž akcie jsou obchodovány na západoevropských trzích.

Obsáhlé databáze tisíců akciových titulů a indexů je možné nejen prohlížet, ale i stáhnout ve formátu MS Excel. Ke každé časové řadě získáte základní informace, jaké údaje databáze obsahuje a jak dlouhé časové řady jsou Vám k dispozici. Klienti mají navíc možnost zaslat v případě potřeby požadavek na doplnění seznamu o konkrétní časovou řadu. 

Prognózy hospodářských výsledků blue-chips společností, kvartálních a celoročních, s následnou valuací a definováním férové ceny akcie. Služba nabízí základní přehled o finančních výsledcích a ukazatelích společností. Mezi základní finanční data řadíme údaje z rozvahy a výsledovky společností, mezi základní ukazatele a „valuační“ proměnné patří P/E (zisk na akcii), P/CE, P/BV, EV/EBITDA, EV/Tržby a dividendový výnos. Prognózy ukazatelů tvoříme na aktuální finanční rok. K dispozici je rovněž kalkulátor změny ceny akcie a příslušných burzovních indexů k vybranému období v procentech. Aktuální prognózy ukazatelů Výsledovky a Rozvahy českých blue-chips včetně poměrových ukazatelů neleznete na stránce Detail akcie / Korporátní data. Kompletní valuační modely potom v konkrétních analýzách.