Základní zpravodajský servis
Uživatel získává přístup k volně dostupným originálním nebo agenturním článkům, komentářům a horkým zprávám na webu www.patria.cz.  Jde o cca 50 % zpravodajského obsahu stránek.

Archiv článků - neregistrovaný uživatel má přístup pouze k článků, které nejsou starší než 7 dnů. Uživatel registrovaný minimálně do volně dostupné verze stránek si může číst články staré až 14 dnů.

Uživatel registrovaný minimálně do volně dostupné verze stránek navíc získá přístup k dennímu Monitoringu médií, který obsahuje plnou verzi článku z domácích médií. Zdrojem těchto článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. V Monitoringu médií Lze vyhledívat "fulltextem" články staré až 1 týden.

Uživatel registrovaný minimálně do volně dostupné verze má rovněž možnost účastnit se Online rozhovorů s hosty Patria.cz. Dále může diskutovat v online Diskusích kdekoliv na webu www.patria.cz.

WAPRSS zpravodajský kanál je poskytován zdarma.