Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

25.05.2007 10:03
Autor: KBC/Patria

Agora: Axel Springer zvýšil cenu pátečního Dzienniku
Vydavatelství Agora včera během dne informovalo, že hlavní konkurent, vydavatelství Axel Springer, zvýší cenu pátečního vydání deníku Dziennik z 1,5 PLN na 2,0 PLN s účinností ode dneška.
Náš názor: Management Agory zatím neuvedl, jestli odpoví zvýšením ceny Gazety Wyborczy. Tento krok je ale podle našeho názoru pravděpodobný. Alternativou by mohlo být pokračování v soustředění se na zvýšení nákladu Gazety, s výhledem na vyšší podíl na tržbách z inzerce. Zprávu hodnotíme pozitivně, ale neočekáváme další reakci ceny akcií, protože na základě této zprávy včera akcie Agory přidaly 4,9 %.

Asseco: Výroční valná hromada schválila dividendu 0,4 PLN na jednu akcii
Výroční valná hromada společnosti Asseco schválila výplatu dividend 18,6 mil. PLN. Tato částka znamená výplatní ukazatel 32,2 %, dividendu na jednu akcii 0,4 PLN a dividendový výnos 0,47 %.
Náš názor: Domníváme se, že zpráva by měla mít neutrální vliv na obchodování, protože trh přijetí návrhu na dividendy očekával.

MOL: Představenstvo schválilo program na vylepšení rafinérie Duna
Představenstvo společnosti MOL včera schválilo program na vylepšení a rozšíření rafinérie Duna. Program má tři hlavní části: (i) navýšení destilační kapacity z 8,1 mtpa na 9,4 mtpa, (ii) výstavbu nové jednotky VGO s kapacitou 1,5 mtpa a (iii) rozšíření koksovny z 1,0 mtpa na 1,3 mtpa. Projekt v hodnotě 420 mil. USD by měl být dokončen v roce 2010.
Náš názor: Projekt má za cíl navýšit produkci nafty o 1,3 mtpa zpracováním více ropy typu Ural a Kirkuk. Náklady na projekt by se na první pohled mohly zdát nízké, nicméně rozšíření destilační jednotky budou mít na starosti zaměstnanci MOL a hydrokrakovací jednotka VGO je výrazně levnější než reziduová hydrokrakovací jednotka (používá např. Tupras nebo Lotos). Podle MOL překročí očekávaná návratnost tohoto projektu strategický cíl na 16 % ROACE a projekt bude financován výhradně z vlastních zdrojů. Očekáváme pozitivní reakci trhu na tuto zprávu, protože (i) program pomůže MOL snížit svoji pozici čisté hotovosti, (ii) očekávaná ROACE je výrazně nad naším odhadem 14 % ROE 2010F a (iii) umožní rafinérii Duna alespoň částečně zpracovávat ropu Kirku a reaktivace ropovodu Adria zároveň MOL pomůže snížit závislost na ruských dodávkách.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
13:00Manchester United Plc (09/19 Q1)