Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ÚOHS povolil spojení stavebních firem EIFFAGE a TCHAS

ÚOHS povolil spojení stavebních firem EIFFAGE a TCHAS

30.5.2007 14:41
Autor: 

Následuje tisková zpráva ÚOHS:
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým pravomocným rozhodnutím spojení soutěžitelů v oblasti stavebnictví EIFFAGE C.NSTRUCTION S.A.S. (dále jen Eiffage) a TCHAS, spol. s r. o (dále jen Tchas). Společnost Eiffage je oprávněna nabýt výlučnou kontrolu ve firmě Tchas.

Společnosti ze skupiny Eiffage působí celosvětově na trhu pozemního stavitelství, méně pak na trhu inženýrského stavitelství. Skupina se zaměřuje především na realizaci vysoce specifických a komplexních konstrukčních prací jako jsou letiště, mosty, tunely, průmyslové stavby či nádraží. Doposud nepůsobila na trhu České republiky. Skupina Tchas je pak aktivní ve všech segmentech stavebního sektoru.

Úřad posuzoval dopady tohoto spojení na trh pozemního stavitelství a trh inženýrského stavitelství v České republice, kde tržní podíl soutěžitele Tchas nepřesahuje jednotky procent. Spojením dojde ke vstupu soutěžitele Eiffage na český trh, přičemž tržní podíl subjektu vzniklého spojením nebude zvýšen.

Relevantní trhy se dále vyznačují přítomností značného počtu subjektů, z nichž mezi nejvýznamnější se řadí společnosti Skanska CZ a.s., STRABAG a.s., Metrostav a.s., VCES HOLDING s.r.o., Stavby silnic a železnic, a.s. či společnost ŽS Brno, a.s. Tito konkurenti jednotlivě dosahují na vymezených relevantních trzích podílů, jež jsou srovnatelné s tržním podílem spojením vzniklého subjektu. Rovněž překážky vstupu na vymezené relevantní trhy jsou nízké.

Z těchto důvodů Úřad rozhodl, že je nepravděpodobné, aby v důsledku posuzovaného spojení došlo ke snížení úrovně konkurenčního prostředí na relevantních trzích nebo byla omezena možnost volby spotřebitelů. Fúze nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, aby to vedlo ke vzniku nebo posílení dominantního postavení spojujících se soutěžitelů nebo některého z nich na vymezených relevantních trzích, které by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.


Odbor vnějších vztahů ÚOHS
(tisková zpráva vydána dne 30.5. 2007)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba