Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Makléřská firma Atlantik dostala od ČNB pokutu čtyři miliony Kč

ČTK: Makléřská firma Atlantik dostala od ČNB pokutu čtyři miliony Kč

31.05.2007 9:10
Autor: ČTK

Praha 31. května (ČTK) - Makléřská společnost Atlantik finanční trhy (Atlantik) musí zaplatit za porušení pravidel jednání se zákazníky a nedostatky v deníku obchodníka pokutu čtyři miliony korun. Společnosti jí udělila Česká národní banka. Je to nejvyšší pokuta za dobu, co ČNB dohlíží na celý tuzemský finanční trh, uvedl včera server TÝDEN.cz s odvoláním na Pavla Zúbka z odboru komunikace ČNB.

Pokutu Atlantiku vyměřila bankovní rada ČNB, která je nejvyšším orgánem centrální banky. Atlantik se podle ní dopustil řady deliktů. Například neposkytoval zákazníkovi pravdivé a úplné informace o stavu jeho pozice, nuceně uzavřel pozici za cenu nižší, než byla tržní hodnota, neprovedl pokyny zákazníků. "Porušil povinnost poskytovat investiční služby s odbornou péčí spočívající v kvalifikovaném, čestném a spravedlivém jednání v nejlepším zájmu zákazníka," stojí ve verdiktu ČNB.

Atlantik je čtvrtou největší makléřskou společností na českém trhu. Loni zobchodoval cenné papíry za téměř 174 miliard korun. Obchodník s cennými papíry patří do skupiny KKCG Karla Komárka prostředního. Má kolem sedmi tisíc klientů. Jeho čistý zisk činil loni 160 milionů korun, v roce 2005 to bylo 205 milionů a v roce 2004 pouze 70 milionů korun.

Komárkův Atlantik se hodlá bránit. "Respektujeme to, ale zásadně nesouhlasíme s rozhodnutím ČNB. Jedním z připravovaných kroků je i podání správní žaloby," uvedla mluvčí firmy Dagmar Adamcová. Dodala, že správní řízení proti Atlantiku bylo zahájeno na podnět jednoho z bývalých klientů.


Váš názor
 • OCP
  31.05.2007 14:20

  bude konečně pořádek v řadách OCP ?
  aaa
  •  
   31.05.2007 17:51

   Jen souhlasím, pokud Atlantik zanedbal, tak ať platí, on si také nechává platit. Na tuto společnost jsem slyšel více negativních info.
   znalce
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
13:00Manchester United Plc (09/19 Q1)