Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco koupilo GSG v Berlíně a získalo tak vedoucí postavení na německém trhu

Orco koupilo GSG v Berlíně a získalo tak vedoucí postavení na německém trhu

12.6.2007 12:38
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti Orco:
Společnost ORCO Property Group (Orco) dnes prostřednictvím své dceřiné společnosti Orco Germany, ve společném podniku s Morgan Stanley Real Estate dokončila akvizici Gewerbesiedlungs-Gesellschaft mbH (GSG) zaplacením kupní ceny společnosti IBB-Holding Gmbh, dceřiné společnosti Investitionbank Berlin.

Orco získalo GSG skrze společný podnik s Morgan Stanley Real Estate Fund V (MSREF V), nemovitostním fondem společnosti Morgan Stanley Group. Hodnota celé akvizice dosáhla výše přibližně 400 milionů EUR, včetně finančních závazků. Přibližně 800 000 m2 komerčních a průmyslových prostor a 1 200 nájemců dělá z GSG největšího poskytovatele komerčních nemovitostí v Berlíně.

Během několika příštích dnů se GSG stane součástí Orco Germany. V souladu se smlouvou o společném podniku společnostmi Orco a MSREF V vloží 35 milionů EUR a nabytý 50% podíl ve společnosti GSG do základního kapitálu společnosti Orco Germany a výměnou za to získá 14 100 000 akcií společnosti Orco Germany. Po dokončení transakce se bude počet akcií Orco Germany, zapsaných na XETRA ve Frankfurtu, rovnat 48 771 333. Výsledkem této společné transakce bude 29% v držení MSREF, 57% v držení Orco a 14% bude volně dostupných.

Celá transakce posiluje pozici Orco na německém trhu, zvláště pak na trhu v Berlíně. Globální portfolio prostor k pronájmu pro rok 2007 přesahuje 1 000 000 m2 a mělo by se tak pozitivně projevit především ve druhém pololetí 2007. Orco předpokládá, že developerský potenciál zakoupeného portfolia pomůže dosáhnout zamýšlené hodnoty pro nadcházející roky a odpovídajícího nárůstu čisté hodnoty aktiv jak pro Orco, tak pro Orco Germany.

„Toto je zatím největší transakce jakou Orco uzavřelo a poskytuje nám kontrolu nad kvalitním portfoliem obrovského rozsahu. Berlín je město, které ve mně vzbuzuje velký optimismus a přesně odpovídá naší strategii budovat portfolio nájemních prostor. Fakt, že podílníkem v Orco Germany je Morgan Stanley Real Estate, je pro mě důkazem, že naše strategie na německém trhu je správná,“ řekl Jean Francois Ott, generální ředitel Orco Property Group.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • orco
    12.6.2007 12:48

    Tímto orco velice stoupne, byt nejsem odborník na developery, tak ted asi udělám výjmku.
    Jindra Pcháč
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data