Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

14.6.2007 10:07
Autor: KBC/Patria

TPSA: Zahájení programu na zpětný odkup akcií
Dnes zahájí společnost TPSA program na zpětný odkup akcií, který má tři následující podmínky. Počet získaných akcí nepřekročí 5 % základního kapitálu, prostředky určené na tento program nepřekročí 700 mil. PLN a program by měl být dokončen do prosince letošního roku.

Náš názor: Zprávu vnímáme pozitivně, protože eliminuje riziko pro námi předpokládanou dividendu 1,9 PLN na jednu akcii a platby za zpětný odkup akcií, což vede k atraktivnímu dividendovému výnosu za rok 2007 ve výši 8,62 %. Očekáváme, že zpráva bude mít neutrální dopad na dnešní cenu akcií. 

BRE Bank: Za první pět měsíců hypotéky rostly o 56,5 %
Podle tiskové zprávy BRE Bank prodala tato banka za prvních pět měsíců letošního roku nové hypotéční úvěry v hodnotě 2,2 mld. PLN (meziročně +56,5 %). Multibank prodala hypotéky v hodnotě 1,2 mld. PLN (meziročně +68 %) a mBank 1 mld. PLN (meziročně +44,5 %). Výsledek táhly zejména hypotéky denominované v cizích měnách.
Náš názor: Neočekáváme, že zpráva bude mít výrazný vliv na dnešní cenu akcií nicméně by měla mít pozitivní vliv na výsledky za 2Q07. 

KGHM: Generální ředitel nepředpokládá výplatu dividend ze zisku za rok 2007
Generální ředitel společnosti KGHM Krzystof Skora poskytl rozhovor deníku Parkiet, ve kterém uvedl, že má signály z ministerstva pro státní pokladnu, že s ohledem na rozsáhlý investiční program společnosti je v záměru ministerstva nevyplácet dividendy ze zisku za rok 2007. Dále uvedl, že po uzavření 1H07 bude společnost revidovat svůj rozpočet s ohledem na změny v makroekonomickém prostředí, zejména co se týká vývoje cen mědi a směnných kurzů. Odmítl říci, zda to znamená zvýšení prognóz společnosti. Co se týká nových těžebních projektů tak mimo nedávno získané licence na průzkum naleziště mědi v Německu, zmínil Skora region Volyňska na Ukrajině. Naleziště v této oblasti se nyní zkoumají a výsledky by měly být k dispozici během několika měsíců.
Náš názor: Vzhledem k tomu, že je současná cena mědi nad odhady managementu, domníváme se, že zvýšení prognóz je po zveřejnění výsledků za 2Q07 pravděpodobné. Domníváme se, že při současném výhledu na zisk za rok 2007 je scénář na nevyplácení dividend velmi nepravděpodobný, za předpokladu, že se neobrátí vývoj na trzích s mědí. Rozhodnutí bude přijato ve 2Q08 s ohledem na makroekonomické prostředí v té době. Naše prognóza na čistý zisk za rok 2007 ve výši 3 856 mil. PLN je 29,5 % nad projekcí managementu 2 978 mil. PLN. 

Richter chce koupit 20 tisíc akcií pro svůj motivační program
Společnost Richter včera zveřejnila plány na nákup 20 tisíc akcií pro svůj bonusový program.
Náš názor: Zpráva by mohla přinést pozitivní reakci trhu. Toto množství akcií plně pokrývá půlroční odměnu členů vedení společnosti a odměnu pro nejlepší pracovníky Richteru, tudíž neočekáváme, že Richter v nejbližší době koupí větší než indikované množství (v loňském roce bylo distribuováno 14 829 akcií a 21 000 v na konci první poloviny roku 2005). Vzhledem k tomu, že by se měla distribuce půlročních odměn odehrát před koncem 1H07, očekáváme, že nákup akcií proběhne před 30. červnem 2007. Richter má také další bonusový program, kdy dostávají bonus všichni zaměstnanci společnosti v závislosti době, kterou ve společnosti pracují a obvykle je vyplácena na konci roku. Pro tento program a také pro druhou část půlročního bonusového programu Richter obvykle kupuje akcie v prosinci. V loňském roce v prosinci koupil 93 242 akcií pro oba typy programu dohromady.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data