Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vlastník OKD zvýšil v 1. čtvrtletí zisk o 9,3 % na 2,7 mld. Kč

Vlastník OKD zvýšil v 1. čtvrtletí zisk o 9,3 % na 2,7 mld. Kč

15.6.2007 10:51
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti NWR:
Amsterodam, 15. června - Společnost NWR, výhradní vlastník české těžební společnosti OKD, zvýšila v prvním čtvrtletí letošního roku v meziročním srovnání se stejným obdobím roku 2006 hodnotu EBITDA (zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) o 9,3 % z 2,47 mld. korun (po zpětné cenové korekci pro 1.čtvrtletí 2006) na 2,70 mld. korun.

Produkce koksovatelného uhlí přinesla společnosti v prvním čtvrtletí letošního roku čisté tržby ve výši 4,49 mld. korun. Čisté tržby plynoucí z prodeje koksu činily ve stejném období 1,32 mld. korun. Za prodej energetického uhlí společnost ve stejném období získala čisté tržby ve výši 1,78 mld. korun.

Příznivé výsledky hospodaření společnosti NWR podpořila především rostoucí průměrná smluvní cena uhlí. Ta se ve srovnání se stejným obdobím roku 2006 v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšila o 6,5 %. Ještě více, a to meziročně o 9,1 % ve stejném období, vzrostla průměrná smluvní cena koksu.

Společnost také dosáhla výrazně nižší úrovně koeficientu ztráty času v důsledku pracovních úrazů. Jeho hodnota se ve srovnání se stejným obdobím minulého roku snížila o 19,4 procenta.

NWR je také jediným akcionářem společnosti OKD Doprava, a. s., která působí v oblasti dopravy a je druhým největším železničním dopravcem v České republice. Plně vlastní také společnost OKD DBP, a.s., největší českou společnost v oblasti jímání a zpracování důlního plynu.
Celkové výnosy NWR činily v prvním čtvrtletí letošního roku 9,57 mld. korun. 89,3 % se na této částce podílela produkce uhlí a koksu (8,55 mld.), 8,8 % (839 mil.) doprava a 2 % (187 mil.) produkce plynu a elektrické energie.

Kopie čtvrtletní zprávy společnosti (“Quarterly Report”) obsahující finanční výkazy hospodaření („First Quarter Financial Statements“) v prvním čtvrtletí letošního roku byla zaslána společnosti Deutsche Trustee Company Limited, správci a veřejnému uschovateli dokumentů, a společnosti BT Globenet Nominees Limited, která je pověřeným veřejným uschovatelem dokumentů a registrovaným majitelem dluhopisů NWR.

Společnost NWR zároveň umístila kopie této tiskové zprávy a čtvrtletní zprávy o hospodaření na své internetové stránky www.newworldresources.eu, kde jsou k dispozici k nahlédnutí a stažení vlastníkům dluhopisů společnosti, dalším potenciálním investorům i investičním analytikům.

21. června 2007 v 15:00 SEČ bude uspořádán konferenční hovor, v rámci kterého bude vedení společnosti komentovat finanční výsledky společnosti v prvním čtvrtletí letošního roku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data