Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Důležité zprávy z devizového trhu...HUF po nečekaném snížení úrokových sazeb oslabil

Důležité zprávy z devizového trhu...HUF po nečekaném snížení úrokových sazeb oslabil

26.06.2007 9:15
Autor: 

Česká koruna ve včerejší seanci zůstala naladěna na negativní notu. Pod tlakem byla především z počátku seance, následné zpomalení rozjezdu carry trade obchodů ve světě, které souvisí s růstem averze k riziku tažené poklesem akciových trhů. Koruna se tak vrátila k 28,70 a načas zastavila prodejní tlaky.
Relativně klidná situace může převládnout i během dnešního dne a česká koruna by tak mohla udržet užší pásmo. Vyšší prodejní tlaky očekáváme opět až v druhé polovině týdne v souvislosti se zasedáním ČNB, jehož výsledek může být pro část trhů zklamáním. V takovém případě by měnový pár mohl začít testovat rezistence na 28,805 EUR/CZK.

Měnový pár EUR/USD zůstal v zóně 1,34, když údaje o předních stávajících domů trhem příliš nezahýbaly.
Dnešní kalendář je pro eurodolar poněkud bohatší, když v centru pozornosti by měly být americká data za prodeje nových domů a spotřebitelskou důvěru. Celkově sázíme, že zveřejněná data nebudou pro dolar příznivá a tak by se měnový pár EUR/USD mohl posunout dále k úrovni 1,3555.

Slovenská koruna v pondelok oslabila asi o 10 halierov, keď sledovala najmä vývoj v regióne. Obchodovanie bolo pokojné. Dnes je na programe rokovanie BR NBS o sadzbách. Nečakáme zmenu sadzieb a rovnako tak ani celý trh. Pohyb kurzu bude aj naďalej hlavne pod vplyvom pohybu globálnych výnosov. Nejaké zaujímavé komentáre trhu možno dodá guvernér počas tlačovej konferencie popoludní po rozhodnutí o sadzbách. EURSKK by sa mohol pohybovať v pásme 33.70 - 34.00.

Polský zlotý včera prakticky stagnoval, po úvodních EUR/PLN 3,7900 končil na 3,7912. Kalendář domácích událostí byl prázdný a očekávání růstu sazeb eliminovala zvýšená averze k rizikovějším aktivům a snížení maďarských sazeb.
Dnes zveřejněné maloobchodní tržby a nezaměstnanost by měly potvrdit příznivé fundamenty polské ekonomiky. K tomu se ještě může přidat očekávání růstu sazeb, trh ale bude rovněž ovlivněn odchodem investorů z rizikovějších aktiv. Proto předpokládáme, že se před zítřejším zasedáním Výboru pro měnovou kontrolu zlotý ještě udrží v pásmu EUR/PLN 3,78-3,80.

Forint včera oslabil, po ranních EUR/HUF 246,95 končil na 247,50. Za poklesem měny je možné vidět jak odchod investorů z rizikovějších trhů tak trochu nečekané snížení úrokových sazeb z 8,0 na 7,75%.
Dnes již je kalendář domácích událostí prázdný. Pokles akciových trhů ale pro forint přinese sotva něco dobrého zvláště po včerejším snížením sazeb. Forint by se tak dnes mohl vrátit nad úroveň 248 EUR/HUF.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.11.2025
8:47USA jednají o konci shutdownu,ČNB zůstane stabilní a ČEZ zítra zveřejní výsledky  
6:07Preview ČEZ: Čekáme silnější výsledky, pomůže Distribuce i konsolidace GasNetu  
09.11.2025
15:02Pomohl by další pokles sazeb ekonomice a trhu, nebo by spíše nafukoval bublinu a přispíval k finanční nestabilitě?
10:40Víkendář: Naráží oddlužení naráží na „sebevztahující se pesimismus“?
08.11.2025
14:35Synchron získal 200 milionů dolarů na méně invazivní technologii, která umožní ovládat počítač myšlenkami
9:04Víkendář: Lidé se bojí vládních dluhů, ale jejich snižování vlastně nechtějí
07.11.2025
18:04Skepse kolem AI, vládní „shutdown“ a obavy z ekonomického zpomalení srážejí trhy  
17:06Několik dolarových příběhů
15:12Od euforie ke skepsi. Trhy znepokojuje finanční náročnost plánů OpenAI po výroku CFO  
13:17Proč drží Čína s USA krok v závodě umělé inteligence? Masivní čipové klastry od Huawei a levné energie
11:45Perly týdne: Máme pomýlené představy o umělé inteligenci?
11:20RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:05Akcie pevnou půdu zatím nenacházejí. Slibný úvod v Evropě rychle vyprchal  
10:23Bureš: Maloobchod zvolňuje, spotřeba i tak zůstane hlavním “motorem” ekonomiky
9:22Zbrojní gigant Rheinmetall zvýšil zisk o 18 % a staví nové továrny. Akcie stagnují
8:54Evropa míří k pozitivnímu zahájení, daří se německému vývozu  
8:53Rozbřesk: Koruna nereagovala na zasedání ČNB, slabší trh práce v USA posunul eurodolar výše
8:32Bude Musk prvním bilionářem? Akcionáři Tesly mu přiklepli rekordní plán odměn
6:01Morgan Stanley: Známky spekulace, ale čas na odchod z akciového trhu ještě nenastal
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost