Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Skupina ČEZ zajistí dodávky energie pro průmyslovou zónu v Nošovicích

Skupina ČEZ zajistí dodávky energie pro průmyslovou zónu v Nošovicích

27.6.2007 15:46
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti ČEZ:
Ostrava, - V měsíci červenci 2007 dojde ke zprovoznění rozvodny 22kV v Nošovicích, která má zajistit bezporuchové dodávky energie pro tamní průmyslovou zónu. Stavební práce začaly v měsíci září loňského roku společně s rekonstrukcí stávající rozvodny 110kV. Nová rozvodna vyřeší rovněž dodávku energie pro další dvě projektované průmyslové zóny Třanovice a Horní Tošanovice. Do výstavby nové rozvodny 22 kV a rekonstrukce rozvodny 110 kV investuje Skupina ČEZ více než čtvrt miliardy korun.

Nová rozvodna zajistí bezporuchové dodávky energie pro tamní průmyslovou zónu, v níž staví korejská společnost Hyundai automobilku s konečnou kapacitou 300 000 vozů ročně. Rozvodna vyřeší rovněž dodávku pro další dvě projektované průmyslové zóny Třanovice a Horní Tošanovice, které se nacházejí v okruhu 10 km.

„ Rozvodna umožní také vyhovět požadavkům na zvýšení rezervovaného příkonu od Pivovaru Radegast v Nošovicích a Výzkumného ústavu hutnictví a železa v Dobré u Frýdku “, uvedl Ivo Goščík, vedoucí oddělení Inženýrink úseku Obnova sítí společnosti ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ.

Nedílnou součástí je rekonstrukce a rozšíření stávající rozvodny 110kV, která bude ukončena v měsíci červenci 2007. Při rekonstrukci rozvodny byl upraven systém ovládání a chránění ve stávající části a došlo k jejímu rozšíření o 7 polí. „ Nově byla dále postavena dvě krytá stanoviště transformátorů a dvě krytá stanoviště pro zhášecí tlumivky “, dodal k tématu Ivo Goščík.

V roce 2007 Skupina ČEZ investuje jen do oprav a inovačních změn distribuční soustavy v našem regionu více než 1,5 miliardy korun. Finanční prostředky budou vynaloženy na průmyslové zóny, na zvýšení spolehlivosti dodávek elektřiny a na posílení výkonu pro stávající i nové zákazníky. Například v průmyslové zóně Mošnov se počítá s výstavbou nové rozvodny, úpravou stávající rozvodny v Příboře a novým vedení mezi těmito rozvodnami. Ve druhé polovině letošního roku začne v Ostravě na křižovatce ulic Rudná a Plzeňská výstavba nové rozvodny, která si vyžádá investici přesahující 146 miliónů. Tato rozvodna umožní pokrýt stále rostoucí požadavky na odběr energie plynoucí z rozvoje území v okolí stávajícího Shopping parku a umožní napájení v oblasti průmyslové zóny nad Porubkou.

V Lískovci budou pokračovat práce na rekonstrukci rozvodny, která zvýší spolehlivost zásobování elektřinou v této oblasti.Vzhledem ke své složitosti je tato rekonstrukce rozložena do období 4 let, ukončení předpokládáme v průběhu roku 2008 – 2009.

Alice Lutišanová, mluvčí Skupiny ČEZ pro region střední a severní Morava

Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
AvalonBay Communities Inc (09/16 Q3, Aft-mkt)
Luxottica Group SpA (09/16 Q3)
1:50JP - Zahraniční obchod, mld. JPY
2:30JP - PMI v průmyslu
7:00Koninklijke Philips NV (09/16 Q3)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
12:55VF Corp (09/16 Q3)
13:30Kimberly-Clark Corp (09/16 Q3)
13:30Sandvik AB (09/16 Q3)
13:30T-Mobile US Inc (09/16 Q3)
22:05Visa Inc (09/16 Q4)