Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

29.6.2007 9:38
Autor: KBC/Patria

KGHM: Hlasování odborů je neplatné
Zaměstnanci KGHM hlasovali o tom, jestli zahájí protestní akci, kvůli tomu, že management odmítnul splnit požadavek odborů na vyšší mzdy a vyšší příspěvek do zaměstnaneckého sociálního fondu. Podle neoficiálních tiskových zpráv je toto hlasování neplatné, protože účast byla nižší než požadovaných 50 %.

Náš názor: Neočekáváme, že zpráva bude mít výrazný vliv na dnešní cenu akcií, protože se takový výsledek očekával. Management uvedl, že průměrná mzda v roce 2007 vzroste meziročně o 12 % jako výsledek dřívějších dohod s odbory a také prostřednictvím programu účasti na zisku pro zaměstnance. 

Orbis: Výroční valná hromada schválila dividendu
Výroční valná hromada společnosti Orbis schválila vyplacení dividendy 0,34 PLN na jednu akcii, což znamená dividendový výnos 0,4 %. Rozhodný den byl stanoven na 31. července a výplatní den je 17. srpna.
Náš názor: Očekáváme neutrální vliv této zprávy na dnešní obchodování. 

PGNiG: Výroční valná hromada rozhodla o výplatě dividend
Včerejší výroční valná hromada společnosti PGNiG rozhodla a výplatě dividend v celkové výši 1,003 mld. PLN z loňského zisku 1,58 mld. PLN, což představuje výplatní ukazatel 63,5 %. Z dividendy 1,003 mld. PLN bude 850 mil. PLN vyplaceno jako věcné plnění státu a 153 mil. PLN v hotovosti připadne ostatním akcionářům. Způsob výplaty umožní státu převzít od PGNiG infrastrukturu plynovodů. Konkrétně se to týká přenosových aktiv, která budou převedena do výhradně státní společnosti Gaz System, která byla před privatizací PGNiG oddělena. Gaz System si v současnosti infrastrukturu pronajímá od PGNiG. Práva na výplatu dividend budou ustavena 27. července, zatímco samotná výplata proběhne 1. října.

Náš názor: S výše uvedenými informace je trh obeznámen, proto neočekáváme žádnou reakci na zveřejnění této zprávy. 

PKN: Společnost zveřejnila předpokládané zadlužení v letech 2007-2012
Indikátor zadlužení společnosti PKN Orlen (čistý dluh vůči EBITDA) se v roce 2012 sníží na 0,7 v porovnání s 1,6 v roce 2006, podle projekcí, které včera společnost zveřejnila v souvislosti s plánovanou emisí euroobligací.
Náš názor: V našem modelu počítáme s ukazatelem zadlužení 1,32 pro letošní rok v porovnání s prognózou PKN na téměř 1,6. Stejně jako společnost počítáme letos s prodejem podílu ve společnosti Polkomtel, ale počítáme s opožděním kapitálových výdajů v roce 2008. Proto naše prognóza pro rok zadlužení v příštím roce ve výši 1,54 překračuje odhad společnosti 1,4. Z nejvyšší úrovně v roce 2008 poté předpokládáme postupný pokles zadlužení což odpovídá prognóze PKN. V roce 2011 dosáhne ukazatel čistého dluhu vůči EBITDA 1,07, což téměř odpovídá odhadu společnosti 1,1.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC