Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva dokončila akvizici Eczacibasi a získává významnou pozici na tureckém trhu

Zentiva dokončila akvizici Eczacibasi a získává významnou pozici na tureckém trhu

2.7.2007 16:48
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti Zentiva:
Praha a Londýn 2. července 2007 – Zentiva N.V. (dále jen “Zentiva” nebo “Společnost”) dnes oznámila, že dokončila akvizici 75 % podílu ve společnostech Eczacibaşi Saglik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. a EÖS Eczacibaşi Özgün Kimyasal Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (společně dále označované jako "Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals”) od společnosti EIS Eczacibaşi Ilaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, která má akcie kótované na Istanbulské burze, za úplatu 460 mil. EUR v hotovosti (za předpokladu nulové hotovosti i zadlužení). Zentiva financovala akvizici prostřednictvím nového úvěru ve výši 550 mil. EUR. Po dokončení transakce bude kupní cena ve výši 460 mil. EUR ještě předmětem určitých úprav, jejichž výše se bude odvíjet od hodnoty pracovního kapitálu a čistého dluhu k 30. červnu 2007.

Díky akvizici Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals Zentiva získává významnou pozici na tureckém farmaceutickém trhu, který je jedním z nejrychleji se rozvíjejících trhů na světě. Tržní podíl Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals na celkové hodnotě tureckého farmaceutického trhu činí 3 % a to ji řadí na třetí pozici mezi generickými firmami na trhu. V roce 2006 činily čisté tržby Eczacibasi Generic Pharmaceuticals celkem 362,3 mil. YTL (200,9 mil. EUR), což bylo o 13,6 % více v porovnání s tržbami za rok 2005.

Cílem Zentivy je posílit svoji strategii orientovanou na primární péči využitím prodejních kapacit a vývojového portfolia Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals a díky tomu rozšířit v Turecku dostupnost moderních léčivých přípravků za přijatelné ceny. Zentiva očekává, že díky akvizici dosáhne úspor z rozsahu v oblasti výroby, výzkumu a vývoje i nákupu.

Jiří Michal, generální ředitel a předseda představenstva Zentivy,
k tomu uvedl:

Dnešní dokončení akvizice Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals, největší v naší dosavadní historii, je dalším významným krokem na cestě k dosažení našeho cíle stát se vedoucí farmaceutickou firmou v regionu střední a východní Evropy.

Zentiva zaměřila v průběhu uplynulých pěti let své úsilí na realizaci strategie profitabilního růstu a to kombinací organického růstu a akvizic. V roce 2003 to byla akvizice přední farmaceutické firmy na Slovensku, Slovakofarmy, a v roce 2005 jsme získali vedoucí generickou firmu v Rumunsku, Sicomed. Akvizice Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals je tak dalším důkazem naplňování této naší úspěšné strategie.

Turecko se díky dnešní akvizici stává čtvrtým “domácím“ trhem Zentivy a jejím druhým největším trhem z hlediska výše tržeb z prodeje léčivých přípravků. Jsem přesvědčen, že díky uvedení nových produktů ze silného vývojového portfolia Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals na trh a díky důrazu, který klademe na poskytování vysoce kvalitních léčivých přípravků k pokrytí stále rostoucí poptávky po moderní a dostupné léčbě, můžeme dále posílit tuto přední pozici na trhu.

Chtěl bych přivítat manažerský tým i zaměstnance Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals v Zentivě. Těším se na spolupráci při plnění našeho společného cíle, kterým je vytváření akcionářské hodnoty a poskytování excelentních generik rostoucímu počtu pacientů v Turecku.Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.5.2018
14:19Víkendář: Po Američanech se čínskému tlaku začíná bránit i Evropa
10:50PŘIVÁDÍME: Nokia. Nová technologie a geopolitické obavy vytvářejí investiční příležitost
19.5.2018
14:37Víkendář: Jak vidí současnou americkou a globální realitu bývalý šéf CIA
10:07PŘIVÁDÍME: Volvo. Výrobce nákladních aut odměňuje štědře
18.5.2018
22:01Poklidný závěr týdne na amerických trzích
19:31Vrací se Marxova doba?
18:28PŘIVÁDÍME: Skanska. Stabilní akcie s lákavou dividendou
17:06František Kronus: Evropská dluhová krize II?
17:05Koruna zakončuje týden oslabením, euro nepotěšil italský vládní program  
17:00Prahu táhl dolů tabák. V USA září Bioblast Pharma  
16:29Technická analýza: Výnosy dolaru tlačí korunu dolů
15:47Akcionáři schválili v Kofole rekordní výplatu dividend
15:02Perly týdne: Ekonomika bude dál šlapat, Tesla bez 10 miliard dolarů ne
14:22V ospalé Praze lehce ční Philip Morris, červené Evropě by mohly pomoci pozitivně naladěné USA
14:15Applied Materials po rozpačitém výhledu drží divokou kartu (komentář analytika)  
13:48Reuters: Oživení půjček otevírá novou kapitolu pro maďarské banky
13:22Příští lídři Itálie. Dokážou ji vést? A co na to trhy?
12:08Čína má prý pro Trumpa návrhy, jak na zlepšení obchodní bilance
10:33Jak autoritářská vláda v Maďarsku vyhnala Sorose z Budapešti
10:30Italská vláda dohodnuta, ale euro se drží. Koruna koriguje ztráty  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data