Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled dluhopisového trhu: Slovensko, Polsko, Maďarsko

Přehled dluhopisového trhu: Slovensko, Polsko, Maďarsko

03.07.2007 12:30
Autor: 

Slovensko
Ceny slovenských dlhopisov boli pod vplyvom vývoja na kľúčových trhoch a s prehľadom ignorovali domáce udalosti. Rozhodnutie NBS sadzby nemeniť bolo všeobecne očakávané a nemalo na trh žiaden vplyv. Výnosy na krátkom konci krivky sa posunuli smerom hore o 5 bps. Naopak, dlhý koniec krivky poklesol o 4-6 bps, pričomhlavným dôvodom bol pokles výnosov v eurozóne vyvolaný zvýšením averzie k riziku na globálnych trhoch. Dlhopisy budú hľadať naďalej inšpiráciu pre svoj ďalší vývoj v eurozóne. Do zasadnutia ECB neočakávame žiadne výraznejšie pohyby na trhu. K tým by mohlo prísť iba v prípade, že by ECB prekvapila komentárom, čo však nepredpokladáme. Výnosy na dlhom konci krivky by sa tak mali stabilizovať a držať v blízkosti súčasných hodnôt. Z dlhšieho hľadiska však stále predpokladáme ich posun smerom hore spolu s eurovými výnosmi. Krátky koniec by mal zostať viac-menej bez zmeny, pretože sa v najbližšej dobe neočakávajú žiadne zmeny v nastavení menovej politiky.

Polsko
Polské dluhopisy si vedly po nečekaném růstu sazeb až nečekaně dobře. Zatímco kratší splatnosti vcelku pochopitelně ztrácely v důsledku očekávání rychlejšího utahování měnových opasků, delší konec křivky nakonec zůstal prakticky nepostižen. Delší splatnosti profitují ze skutečnosti, že včasný růst sazeb tlumí inflační očekávání a snižuje potřebu výraznějšího zvyšování sazeb v delším horizontu. Vedle toho se také zlepšila nálada na klíčových zahraničních trzích, která hrála do not i delším polským fixně úročeným papírům. Tento týden se na polské scéně nečeká prakticky nic významného. Krom výroků centrálních bankéřů tak trhy mohou na delším konci křivky sledovat klíčové zahraniční trhy, které jsou prozatím naladěny na pozitivní notu. Pro jejich další vývoj bude důležitý výsledek čtvrtečního zasedání ECB a páteční statistiky z pracovního trhu (payrolls).

Maďarsko
Trh dluhopisů těžil z redukce oficiální úrokové sazby a ceny tak vzrostly podél celé křivky. V současnosti trh očekává, že by se oficiální sazba mohla do poloviny roku 2008 dostat na úroveň 6,5 %, což je přibližně v souladu s naším očekáváním. Co se týká forvardů pět na pět let (vůči euru) – ten našel poměrně silnou rezistenci na úrovni 145 bps. Trh může v blízkosti této úrovně vydržet delší dobu, a to až do září, kdy by mělo dojít k viditelnému poklesu domácí inflace

ČSOB - Investiční výzkum


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data