Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

17.7.2007 10:50
Autor: KBC/Patria

PKO BP dostala zelenou na Ukrajině
Podle oficiálního vyjádření získala Bank PKO BP povolení od Ukrajinské národní banky nakoupit akcie Kredobank vlastněné EBRD. Dohoda mezi PKO BP a EBRD byla podepsána 20. dubna 2007.

Náš názor: Považujeme zprávu za pozitivní pro PKO BP, neboť ukrajinská Kredobank je strategickou investicí pro státem vlastněnou banku. PKO BP očekává expanzi na ukrajinském trhu prostřednictvím organického růstu Kredobanky s cílem být pětkou na trhu zaměřenou na retailové bankovnictví. Úroveň investice loni dosáhla 50 mil. USD a letos se očekává na úrovni 35 mil. USD. Přestože je zpráva pozitivní pro polskou banku, neočekáváme žádný vliv na cenu její akcie, protože rozhodnutí centrální banky bylo trh předem očekáváno. 

ComArch: Insider selling pokračuje
Com Arch znovu oznámil, že insider osoba prodala 5966 akcií za průměrnou cenu 223,88 PLN. Celková hodnota transakce dosáhla 1,3 milionů PLN.

Náš názor: Domníváme se, že zpráva by mohla mít určitý negativní dopad na obchodování. Po realizaci 450 tisíc akcií v rámci opčního programu managementu jsou na trhu patrné silné prodeje – 141 tisíc akcií již bylo prodáno v hodnotě 30,3 mil. PLN. 

PGNiG možná za výstavbu LNG zaplatí více
PGNiG pravděpodobně bude muset zvýšit investici do plánované výstavby terminálu pro výrobu zkapalněného plynu o 30 procent kvůli růstu cen výrobních materiálů, uvedlo polské vydání deníku Wall Street Journal. Společnost by také mohla odložit zahájení provozu o cca. 6 měsíců na rok 2012, uvedl tisk s odvoláním na Bogdana Pilche, ředitele polské divize Gaz de France SA, která je partnerem PGNiG v připravovaném investičním projektu.

Náš názor: Jak jsme již dříve uvedli, výnosy z výstavby LNG jsou příliš nejisté a tak by projekt mohl být pro společnost příliš riskantní. Je pravděpodobné, že hodnota investice přesáhne plánovanou hodnotu, což se projeví v efektivitě společnosti. Protože však věříme, že trh již riziko spojené s touto investicí započetl do ceny akcie, měl by být vliv zprávy na obchodování spíše neutrální.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data