Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ pod drobnohledem analytiků aneb v průměru o něco lépe než „držet“

ČEZ pod drobnohledem analytiků aneb v průměru o něco lépe než „držet“

9.9.2009 12:48

Akcie elektrárenské společnosti ČEZ (928 CZK, -0,96%) je nejobchodovanější emisí pražské burzy, proto začneme náš seriál o investičních doporučeních právě tímto titulem. Aktuální cena je 928 za akcii a podle názoru technických analytiků je zásadní psychologickou úrovní hladina 1000 .

Ačkoliv se fundamentální doporučení a cílové ceny některých analytiků v poslední době o něco zlepšovaly – například Merrill Lynch včera zvýšil cílovou cenu na 975 Kč a Raiffeisen zvýšila doporučení na „koupit“, náš monitoring doporučení indikuje pouze průměrnou známku 2,32, což je v překladu do slovního vyjádření doporučení něco mezi ratingem „outperform“ a „držet“. Ještě před měsícem přitom měl ČEZ průměrnou známku 1,7. Konsensuální průměrná cílová cena pro akcie ČEZ je nyní na úrovni 1042,36 Kč, což znamená teoreticky 12% růstový potenciál. 

Náš monitor doporučení pro ČEZ zahrnuje aktuální názory 22 analytiků pokrývajících tento titul. Následující tabulka ukazuje vývoj konsensuálního hodnocení akcií ČEZ a počet analytiků s konkrétním doporučením. Každému doporučení je přiřazena konkrétní známka (koeficient) a zprůměrňováním získáme výslednou známku pro akciový titul. Tabulku naleznete v Detailu každé akcie.

ČEZ investiční doporučení


Váš názor
  • STRONG SELL
    9.9.2009 13:06

    Analytik Detective má k titulu ČEZ stanovisko "STRONG SELL". Target v rozmezí 390 až 620 Kč / říjen 2010, 0 až 240 Kč / do 4 až 5 let.
    Detective
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů