Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital koupila tuzemskou Brickbox Digital Media včetně zahraničních poboček za 10,1 milionu dolarů

KIT digital koupila tuzemskou Brickbox Digital Media včetně zahraničních poboček za 10,1 milionu dolarů

24.9.2010 10:35
Autor: Redakce, Patria.cz

KIT digital oznámila akvizici Brickbox Digital Media, s. r. o., která má svou základnu v Praze, avšak součástí akvizice jsou také její mezinárodní pobočky. KIT digital v rámci transakce uhradila částku ve výši přibližně 10,1 milionu USD (po úpravě hodnoty pracovního kapitálu a úpravě o částku 1 milion USD související s konsolidací menšinových podílů společnosti Brickbox). Tato suma se skládá z 6,6 milionu USD v hotovosti a z 339 476 akcií společnosti KIT digital.

„Jedná se o výběrovou akvizici, o které jsme již nějakou dobu uvažovali a díky níž se rozšiřují naše schopnosti i obchodní příležitosti pro správu obsahu a poskytování služeb pro velká i malá, avšak i tak významná, hollywoodská studia,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel KIT digital Kaleil Isaza Tuzman. „V průběhu posledních dvou desetiletí se Česká republika stala celosvětovým centrem know-how v oblasti zvukové i obrazové techniky s tradicí služeb produkce, postprodukce, grafického zpracování a speciálních efektů pro významná filmová studia. Společnost Brickbox byla po celou tuto dobu na trhu lídrem a zaměřuje svoji pozornost na digitální filmové služby a správu digitálního videa. Akvizice je v mnoha ohledech završením procesu přemístění sídla naší společnosti do Prahy,“ dodal.

Brickbox Digital Media je jedním z předních evropských poskytovatelů tradičních řešení i řešení nové generace pro správu digitálního videoobsahu. Společnost je zavedena jako prostředník mezi vlastníky obsahu a jeho distributory. Funguje jako mezičlánek pro správu souborů, dále se zabývá lokalizací, zpracováním digitálních verzí filmů a vývojem nosičů pro tvorbu kopií. Brickbox zaměstnává přibližně 85 pracovníků především ve svých kanceláříchv Praze a v Sofii. Obchodní zastoupení a účetní oddělení má také ve Spojených státech, Velké Británii, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Mezi její klienty patří Arrow Films, Eagle Rock Entertainment, Momentum Pictures, 20th Century Fox Entertainment, Warner Home Video, Universal Studios a početná skupina evropských distributorů obsahu, včetně společností BontonFilm a Monolith Video. „Spojením se společností Brickbox rozšíříme svůj dosah i dodavatelské schopnosti napříč regionem střední a východní Evropy,“ uvedl Jakub Kabourek, ředitel prodeje pro střední a východní Evropu společnosti KIT digital.

Podle nejnověji oznámených výsledků z konce srpna dosáhla Brickbox a její spřízněné právnické osoby ročních příjmů ve výši přibližně 12 milionů USD a zisku 1 milionu USD za uplynulých dvanáct měsíců. Na základě přepokládaných synergií, související integrace, restrukturalizace a restrukturalizačních nákladů očekává KIT digital, že akvizicí dojde ke znásobení příjmů i provozní cash-flow.

KIT digital uzavřela akvizici firmy Brickbox 21. září 2010. Společnost očekává restrukturalizaci malého rozsahu a náklady na integraci v souvislosti s touto akvizicí celkově nepřevyšující 20 % původní kupní ceny. S ohledem na vydání kmenových akcií a výdaje v hotovosti související s kupní cenou a s náklady na restrukturalizaci a integraci odhaduje společnost KIT digital, že bude mít v oběhu přibližně 24 milionů akcií a v držení více než 46 milionů USD v hotovosti a v peněžních ekvivalentech.

(Zdroj: KIT digital, Bloomberg)

Ke zprávě Patria vydá analytický komentář.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.5.2018
22:01Wall street: Dow Jones opět pokořil 25 000 bodů
18:24Na jaké hodnotě uzavře index S&P 500 na konci roku
17:58PŘIVÁDÍME: Juventus FC. Akcie klubu s „nejchytřejší“ přestupní a hráčskou platovou politikou
17:38Švédové už pociťují nezamýšlené důsledky přechodu na bezhotovostní společnost
17:26Akcie Tesly posilují. Pražská burza zakončila ztrátou  
17:21Zájem o riziko na trzích převládá, ale Itálii obchází. Koruna dál nabírá ztráty  
16:35CEFC Shanghai, dcera čínské CEFC Energy, nedokáže splácet dluh
16:14Globální dividendy byly v prvním čtvrtletí rekordní
16:04Pompeo: Írán pozná nevídaný finanční tlak, jadernou zbraň nezíská
15:17Ničí velké technologické firmy maloobchodní trhy?
14:23UNIMEX GROUP - Oznámení o fúzi společností
13:58Týdenní výhled: Hrozba cel odvolána, brzdit mohou evropská data. Výsledkovou sezónu uzavře retailový komplex  
12:33Viceguvernér ČNB Hampl: Ekonomika se přehřívá, je čas utáhnout kohouty
12:16Šéf Ryanair (+3,6 %): Některé aerolinky nepřežijí zimu
12:12Atraktivní světové akcie už od zítřka na domácí burze a za koruny!
11:06Itálie versus Čína. Trhy začaly pozitivně, ale eurodolar moc úspěšný není  
10:44Má nemocenská vůbec smysl?
10:15PX mírně roste při slabších objemech. Část evropských burz je kvůli svátkům zavřená
9:51HN: J&T převzala vedení i v některých dceřiných firmách CEFC
9:11Rozbřesk: Vyšší výnosy odráží důvěru ve vyspělé ekonomiky… co ji může nahlodat?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data