Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital koupila tuzemskou Brickbox Digital Media včetně zahraničních poboček za 10,1 milionu dolarů

KIT digital koupila tuzemskou Brickbox Digital Media včetně zahraničních poboček za 10,1 milionu dolarů

24.9.2010 10:35
Autor: Redakce, Patria Online

KIT digital oznámila akvizici Brickbox Digital Media, s. r. o., která má svou základnu v Praze, avšak součástí akvizice jsou také její mezinárodní pobočky. KIT digital v rámci transakce uhradila částku ve výši přibližně 10,1 milionu USD (po úpravě hodnoty pracovního kapitálu a úpravě o částku 1 milion USD související s konsolidací menšinových podílů společnosti Brickbox). Tato suma se skládá z 6,6 milionu USD v hotovosti a z 339 476 akcií společnosti KIT digital.

„Jedná se o výběrovou akvizici, o které jsme již nějakou dobu uvažovali a díky níž se rozšiřují naše schopnosti i obchodní příležitosti pro správu obsahu a poskytování služeb pro velká i malá, avšak i tak významná, hollywoodská studia,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel KIT digital Kaleil Isaza Tuzman. „V průběhu posledních dvou desetiletí se Česká republika stala celosvětovým centrem know-how v oblasti zvukové i obrazové techniky s tradicí služeb produkce, postprodukce, grafického zpracování a speciálních efektů pro významná filmová studia. Společnost Brickbox byla po celou tuto dobu na trhu lídrem a zaměřuje svoji pozornost na digitální filmové služby a správu digitálního videa. Akvizice je v mnoha ohledech završením procesu přemístění sídla naší společnosti do Prahy,“ dodal.

Brickbox Digital Media je jedním z předních evropských poskytovatelů tradičních řešení i řešení nové generace pro správu digitálního videoobsahu. Společnost je zavedena jako prostředník mezi vlastníky obsahu a jeho distributory. Funguje jako mezičlánek pro správu souborů, dále se zabývá lokalizací, zpracováním digitálních verzí filmů a vývojem nosičů pro tvorbu kopií. Brickbox zaměstnává přibližně 85 pracovníků především ve svých kanceláříchv Praze a v Sofii. Obchodní zastoupení a účetní oddělení má také ve Spojených státech, Velké Británii, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Mezi její klienty patří Arrow Films, Eagle Rock Entertainment, Momentum Pictures, 20th Century Fox Entertainment, Warner Home Video, Universal Studios a početná skupina evropských distributorů obsahu, včetně společností BontonFilm a Monolith Video. „Spojením se společností Brickbox rozšíříme svůj dosah i dodavatelské schopnosti napříč regionem střední a východní Evropy,“ uvedl Jakub Kabourek, ředitel prodeje pro střední a východní Evropu společnosti KIT digital.

Podle nejnověji oznámených výsledků z konce srpna dosáhla Brickbox a její spřízněné právnické osoby ročních příjmů ve výši přibližně 12 milionů USD a zisku 1 milionu USD za uplynulých dvanáct měsíců. Na základě přepokládaných synergií, související integrace, restrukturalizace a restrukturalizačních nákladů očekává KIT digital, že akvizicí dojde ke znásobení příjmů i provozní cash-flow.

KIT digital uzavřela akvizici firmy Brickbox 21. září 2010. Společnost očekává restrukturalizaci malého rozsahu a náklady na integraci v souvislosti s touto akvizicí celkově nepřevyšující 20 % původní kupní ceny. S ohledem na vydání kmenových akcií a výdaje v hotovosti související s kupní cenou a s náklady na restrukturalizaci a integraci odhaduje společnost KIT digital, že bude mít v oběhu přibližně 24 milionů akcií a v držení více než 46 milionů USD v hotovosti a v peněžních ekvivalentech.

(Zdroj: KIT digital, Bloomberg)

Ke zprávě Patria vydá analytický komentář.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Rozjednané prodeje domů, m/m