Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV – S&P udělila nové emisi dluhopisů hodnocení „B“, zhoršila však známku dřívějším emisím. Celkový rating firmy potvrzen

CETV – S&P udělila nové emisi dluhopisů hodnocení „B“, zhoršila však známku dřívějším emisím. Celkový rating firmy potvrzen

12.10.2010 9:41
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Ratingová agentura Standard & Poor's potvrdila hlavní rating mediální společnosti Central European Media Enterprises (CETV) na dosavadním stupni B. Shodné hodnocení agentura přidělila i novým dluhopisům v objemu 170 milionů eur, které vydá CET 21 v rozsahu 115 mil. eur za účelem refinancování korunové úvěrové linky v ČR a v rozsahu 49 mil. eur ke splacení části svého vlastního dluhu v rámci skupiny CETV (ta prostředky následně použije na snížení vlastního dluhu). CET 21 je rovněž blízko revolvingu v rozsahu 1,5 miliardy korun.

„Naším pohledem krok posiluje profil splatnosti dluhu CETV a ta nebude muset splácet žádnou jeho část do roku 2013,“ uvádí S&P . Ratingová agentura upozornila, že volné cash flow CETV v roce 2010 očekává výrazně negativní. Během několika dalších čtvrtletí však očekává pozvolné zlepšování situace, návazně na zlepšení trhů s reklamou, realizovaného odchodu ze ztrátových ukrajinských aktivit a naopak začlenění cash flow generovaného z bulharských aktivit bTV, kde je trend pozitivní od druhého čtvrtletí roku 2010. „Očekáváme, že CETV bude schopna generovat kladní cash flow v roce 2011,“ uvedla S&P . Celkově likviditní pozici CETV hodnotí S&P jako dostatečnou.

S&P společně s vydáním známky „B“ pro novou emisi dluhu snížila ratingové hodnocení předchozích emisí dluhu o jeden stupeň na „B-„. Snížení se týká konvertibilních dluhopisů v objemu 475 mil. eur splatných v roce 2013, dluhopisů v objemu 440 mil. eur splatných v roce 2016 a dluhopisů v objemu 150 mil. eur splatných v roce 2014. „Jelikož novou emisí seniorního dluhu, alokovaného v rámci CETV 21, byla přesažena 30% úroveň poměru prioritních závazků vůči celkovým aktivům, jako důsledek jsme snížili o jeden ratingové stupeň hodnocení existujícího dluhu CETV,“ uvedla S&P .


Ratingová agentura Moody’s včera udělila emisi dluhu tuzemské CET 21 předběžné ratingové hodnocení „(P)Ba3“. Zároveň potvrdila rating společnosti CETV na stupni „B2“ (CFR) s výhledem negativním. „Předběžný Ba3 rating pro nové dluhopisy odráží relativně silnou pozici v rámci kapitálové struktury CETV a malý objem nové emise vůči dosud vydanému celkovému dluhu CETV v rozsahu 1,2 miliardy dolarů,“ uvedla Moody’s. „Negativní výhled na udržení celkového ratingu skupiny odráží pokračující tlak na trzích s televizní reklamou a jejich opětovně odsouvané oživení,“ dodala. Možné zvýšení ratingu připouští Moody’s návazně na zlepšení dluhových parametrů CETV.

Samotná CETV v pátek potvrdila výhled celoročních tržeb v rozsahu 710 až 725 milionů USD s tím, že tržby v samotném třetím čtvrtletí roku by měly být shodné s úrovní 3Q loňského roku. Potvrzený výhled je v souladu s červencovým odhadem firmy, kterým snížila svůj předchozí výhled, který hovořil o 790 až 820 mil. USD. Pro třetí čtvrtletí roku CETV očekává jádrový zisk OIBDA meziročně nižší o 3 až 6 milionů USD a na úrovni celého roku dosažení 100 až 115 mil. USD. Také tato úroveň tak zůstává potvrzena proti červencového výhledu vedení společnosti, ve kterém zmírnila předchozí odhad hovořící o 140 až 160 mil. USD. Jako důvod pro nižší OIBDA firma uvedla nižší výdaje na reklamu na slovenském trhu.

(Zdroj: Standard & Poor’s, Moody’s, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC