Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital navýší tržní kapitalizaci o třetinu vydáním 8 mil. akcií za 12 USD/kus (+ komentář Patrie)

KIT digital navýší tržní kapitalizaci o třetinu vydáním 8 mil. akcií za 12 USD/kus (+ komentář Patrie)

19.11.2010 8:34, aktualizováno: 19.11. 14:53
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Americká technologická společnost KIT digital po včerejším závěru obchodování na Wall Street oznámila, že hodlá, v závislosti na tržních podmínkách, nabídnout k prodeji asi 8 milionů nových akcií. Celkový objem by mohl být ještě o 1,2 milionů kusů vyšší, pokud dojde k využití opce navýšení. Po půl třetí (SEČ) přišla společnost ještě s doplňující informací ohledně nacenění emise, kdy počítá s emisní cenou 12 dolarů za akcii, což implikuje celkový výnos 96 milionů dolarů. Čistý výnos by pak podle KIT digital měl dosáhnout 88,3 milionu dolarů.

Akcie KIT digital zakončily včerejší obchodování v Praze na 227 korunách a na Wall Street následně zakončily s půlprocentním ziskem na 12,43 USD (asi 223,7 Kč). Při současné tržní kapitalizaci KIT digital okolo 300 milionů dolarů by vydání oznámeného objemu nových akcií navýšilo kapitalizaci firmy asi o třetinu.

Společnost KIT digital požádala v polovině října americkou komisi pro cenné papíry (SEC) o možnost vydání nových akcií až do výše 250 milionů dolarů, což by v budoucnu mohlo navýšit tržní kapitalizaci společnosti o přibližně 85 procent. Podle tehdejšího komentáře mluvčího společnosti se jednalo jen o administrativní záležitost, jelikož společnost nehodlá využít této možnosti a tímto krokem společnost jen navyšuje „rezervu“ na vydání nových akcií, která již byla téměř vyčerpána.

„Samotný prodej nových akcií není až tak překvapující z důvodu nedávné žádosti u SEC o možnost vydání nových akcií a výhodné ceny. Jelikož se jedná o výrazné navýšení tržní kapitalizace, lze krátkodobě čekat tlak na pokles ceny akcie, nicméně, prodej nových akcií je silným signálem, že společnost je připravená získat významný tržní podíl na trhu s IP videem a pokračovat tak ve své expanzi,“ zhodnotil zprávu Tomáš Tomčány, analytik Patria Finance a připomenul, že objem emise je dvojnásobný proti poslednímu úpisu v dubnu, „tehdy k ní došlo při ceně 13 USD na akcii (také po rally)“.

Již nyní společnost podle Tomčányho disponuje dostatečnou hotovostí o výši zhruba 45 mil. dolarů, včetně nedávných akvizicí. „Na základě nedávných vyjádření managementu, navyšovaní kapitálu signalizuje, že společnost by mohla v krátkém čase koupit silného konkurenta, čímž by značně navýšila dnešní přibližně 20procentní podíl na trhu s IP videem,“ uvedl analytik Patrie. Cílem KIT digital je prý navýšit podíl na trhu za současných přibližně 20 procent na 50 procent a to v průběhu následujících 12 až 18 měsíců. Společnost při prezentaci svých předběžných výsledků za 3Q10 potvrdila, že se poohlíží po akvizici silného konkurenta, připomněl Tomčány.

(Zdroj: KIT digital, Bloomberg)


Váš názor
  • KITD
    19.11.2010 10:14

    Co je to za společnost, když v říjnu tvrdí, že to nehodlá využít a v listopadu už akcie vydává? Existuje nějaký jiný mírnější výraz, nebo to lze označit rovnou za lež, podvod a oklamání akcionářů?
    oh171
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data