Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AAA Auto odhalila plány expanze: Letos do Ruska, posílit v ČR a na Slovensku, úvahy o Maďarsku

AAA Auto odhalila plány expanze: Letos do Ruska, posílit v ČR a na Slovensku, úvahy o Maďarsku

2.3.2011 9:23
Autor: Redakce, Patria Online

Strategické plány pro rok 2011 odhalilo představenstvo společnosti AAA Auto. Expanze se zaměří na Rusko a posílení na trhu České republiky a Slovenska, odprodána naopak má být dceřiná společnost v Rumunsku. U maďarského trhu síť autobazarů vyčkává na lepší podmínky.

AAA Auto uvedla, že zahájí kroky za účelem získání licence pojišťovacího makléře od České národní banky a Národní banky Slovenska pro svou dceřinou společnost za účelem správy všech pojistných smluv skupiny. Jakožto zprostředkovatel následně spustí nabídku nového úvěrového produktu (leasingového typu) vybraným skupinám zákazníků a stejně tak nabídku víceúčelové hotovostní půjčky na všech pobočkách skupiny v České republice a na Slovensku.

V průběhu následujících 18 měsíců chce AAA Auto otevřít nové pobočky v Liberci, Mostu, Jihlavě, Opavě a Mladé Boleslavi v České republice a v Nových Zámcích a v Prešově na Slovensku. Na stabilizaci trhu proti tomu zatím vyčkává v Maďarsku a teprve následně začne zvažovat opětovný vstup na maďarský trh.

Za ekonomicky atraktivní pokládá AAA Auto možnost expanze do Ruska. „Představenstvo proto odsouhlasilo plán vstupu na ruský trh v roce 2011,“ uvedla skupina.

Opačným směrem jsou aktivity skupiny v Rumunsku. Tam chce odprodat celý obchodní podíl, který skupina drží v rumunské společnosti General Automobil S.R.L. a to v průběhu prvního pololetí roku 2011.

Autobazary AAA Auto loni zvýšily prodej ojetých aut o 7,3 procenta na 39.531 vozů.

(Zdroj: AAA Auto)


Váš názor
 •  
  2.3.2011 9:49

  i KDYŽ PLÁNY ODHALILI,PRAVDOU JE,ŽE JEJICH AKCIE MAJ ZATRACENĚ MÁLO SÍLY.
  TED
  •  
   2.3.2011 10:06

   Zas tak špatný titul to není, za rok 2010 zhodnocení o 61,99 % na 21,95 Kč, druhý nejsilnější titul Spadu. A nyní jsou již kolem 24,8 Kč, tedy dalších pěkných 13 procent :)
   JoN
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data