Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Yardeni: Globální boom, akciím v USA stačí 2,5% růst ekonomiky

Yardeni: Globální boom, akciím v USA stačí 2,5% růst ekonomiky

20.04.2011 17:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Akciové trhy jsou nyní „odolné“ proti negativním zprávám, firmy vydělávají peníze a investoři jsou z jejich výsledků potěšení. Takto pozitivně začal rozhovor pro Bloomberg Edward Yardeni, prezident a hlavní stratég Yardeni Research.

Nejatraktivnějším sektorem na trhu ve Spojených státech jsou podle Yardeniho energetické firmy. V souvislosti s tím zmínil, že ceny ropy se podle něho nedostanou nad 150 dolarů za barel, neklesnou ale ani výrazně pod 100 dolarů. Z růstu zisků bank stratég nadšen není, protože ten je „převážně generován sníženými odpisy úvěrů“; domnívá se, že před finančními institucemi stále leží velké výzvy.

Korporátní sektor v USA stále drží velký objem hotovosti, atraktivita menších firem je podpořena tím, že bývají cílem akvizicí, jejich násobky jsou ale také díky tomu o něco vyšší. Mnohem lepší je podle Yardeniho i jejich „ziskové momentum“, velké firmy jsou zase velmi levné.

Trh v USA si podle Yardeniho může vést poměrně dobře i tehdy, pokud ekonomický růst dosáhne jen úrovně 2,5 % namísto očekávaných 3,5 %. Boom nyní neprobíhá jen v USA, ale má globální rozsah. Rozvíjející se ekonomiky však již „nemají perfektní investiční příběh“, zejména kvůli rostoucí inflaci. Ohledně dlouhodobějšího vývoje ekonomiky USA stratég uvedl, že „pesimisté se obvykle zaměřují na deflaci, dluh a možnou depresi, uniká jim produktivita, ziskovost a prosperita a nemají vyrovnaný pohled na to, co se děje“. Například zisky firem podle něho ukazují, jak „výborný je jejich management“ a jak dobře společnosti ustály krizi.

Wall Street má problém s důvěryhodností, nebyl vyřešen problém „příliš velké na to, aby padly“, uvedl Yardeni na závěr rozhovoru.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
  • USA STOCK
    21.04.2011 11:34

    CZECHWEALTH, ČNATA, ......... , semináře, forexové – burzovní – opční - komoditní obchodování, finanční doporučení (alerty) atd. . Doporučuji velkou míru obezřetnosti na: CZECHWEALTH (Turek L.), ČNATA (Mlčák L.), FINCENTRUM, PARTNERS, KOMODITY (Řepík T.), FINANČNÍK, LEVEL TRADING (Lukač J.), SILVERUM (Fischer P), FXSTREET, OPTIONSLOCK (Košťál J.), FINEXPERT, 4EX.CZ, Fischer P. Spiridonov M., Večeřa P., ........ . - účelem spolupráce může být prvotní získání důvěry, informací o Vašich finančních možnostech s cílem ..... . Kdo byl již poškozen; kontaktujte mne prosím Děkuji Standa Telefon: 605 437 242 E-mail: vyzva@yahoo.com http://financnipodvody.blogspot.com/
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data