Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco zablokovalo valné hromady držitelů dluhopisů 2010, 2013 a 2014 kvůli nekalému jednání jejich zástupce

Orco zablokovalo valné hromady držitelů dluhopisů 2010, 2013 a 2014 kvůli nekalému jednání jejich zástupce

3.5.2011 17:38
Autor: Redakce, Patria Online

Developerská skupina Orco Property Group (OPG) vysvětlila, proč nedošlo ke konání valných hromad držitelů dluhopisů společnosti se splatnostmi v letech 2010, 2013 a 2014, nekalým jednáním jejich zástupce Luca Leroie. Ten svolal VH držitelů dluhopisů nejprve na 13. dubna a následně 26. dubna tohoto roku. Na základě revize svolávacích dokumentů, připravených panem Leroiem, ale nepublikovaných v tisku, Orco dle svých slov odhalilo podstatu konání tohoto zástupce držitelů dluhopisů. Podle vyjádření OPG tento zástupce držitelů dluhopisů vystupoval proti záchrannému plánu společnosti OPG, protože si chtěl ve svůj prospěch využívat platby v rámci tohoto záchranného plánu, náležejících držitelům dluhopisů ze splátky ze dne 30. dubna v celkové výši 750 tisíc EUR. „Měl v úmyslu tyto prostředky využít ve prospěch svůj na vyplácení svých vlastních odměn a na financování různých poradců za účelem vedení právních sporů proti společnosti OPG,“ uvedlo Orco ve vysvětlení.

Orco se z tohoto důvodu obrátilo na soud v Lucemburku, aby rozhodl o zrušení valné hromady držitelů dluhopisů, naplánované na 26. dubna tohoto roku (držitelů dluhopisů 2010, 2013 a 2014). Soud této žádosti po zvážení situace dne 20. dubna vyhověl.

Orco z výše uvedených důvodů rozhodlo, že splátka držitelům dluhopisů, kterou uvolnilo 30. dubna, půjde těmto držitelům mimo osobu Luca Leroie. Orco zdůrazňuje, že pokud si držitelé dluhopisů budou přát konzultace v této či dalších věcech, mají se obrátit na OPG přímo skrze emailovou adresu bondholders@orcogroup.com. „Orco si přeje přímou intenzivní komunikaci s držiteli dluhopisů. Pan Leroi ji nezajišťuje, ba naopak blokuje produktivní dialog. Události, které se uskutečnily minulý měsíc, kvůli selhání Luca Leroie při komunikaci se všemi držiteli dluhopisů jejich část připravují o jejich pravomoce a refundace,“ konstatovalo Orco.

Luc Leroi byl finančním ředitelem společnosti Orco Property Group do roku 2009. Při svém odchodu se podle OPG zavázal (z titulu obsahu zaměstnání), že v budoucnu nebude vyvíjet žádné aktivity, které by mohly developera poškodit. Jako zástupce držitelů dluhopisů (od konce roku 2009) však podle dnešního vyjádření OPG svůj právní slib nedodržel a navíc údajně ani nejednal v nejlepším zájmu držitelů dluhopisů. „V roce 2010 (pan „Leroi“) bez předchozího souhlasu držitelů dluhopisů zveřejnil klamné informace a kritiku záchranného plánu společnosti Orco v médiích. Dále, z vlastní iniciativy a bez předchozí konzultace s držiteli dluhopisů, záchranný plán právně napadnul,“ píše se v dnešní zprávě OPG. Developer dále dodává, že pan Leroi připustil, že zastupoval méně než pětinu držitelů dluhopisů, „a přesto požadoval výplatu až 45 tisíc eur za každou ze svolaných valných hromad držitelů dluhopisů plus fixní příjem 60 tisíc eur ročně.“


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data