Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Reuters: IIF svolává banky, zkusí najít shodu na zapojení do pomoci Řecku

Reuters: IIF svolává banky, zkusí najít shodu na zapojení do pomoci Řecku

14.7.2011 12:32
Autor: ČTK

Ústav pro mezinárodní finance (IIF) svolal další schůzku věřitelů Řecka, která se bude konat dnes v Římě. Podle zdrojů agentury Reuters se schůzky vedle věřitelských bank zúčastní i předseda hospodářského a finančního výboru EU Vittorio Grilli. Podobná schůzka už se v Římě konala 7. července, avšak nepřinesla žádný konkrétní výsledek.

Banky se nemohou shodnout na tom, jak by měla vypadat jejich účast na záchraně Řecka. Dohoda by měla umožnit, že soukromí investoři poskytnou Řecku hotovost a prostor k finačnímu nadechnutí. Musí to ale být takovým způsobem, aby pomoc nebyla považována za vynucenou. Pak by totiž ratingové agentury Řecko označily za platebně neschopné.

Podle zdroje, na který se Reuters odvolává, se bude schůzka konat odpoledne. Týkat se má výměny názorů na řešení řecké situace, nečekají se ale prý žádné oficiální závěry či dohody. Schůzky se podle zdroje zúčastní asi 30 lidí.

Řecko se loni stalo první zemí eurozóny, která mezinárodní společenství požádala o pomoc, aby se vyhnula riziku vyhlášení platební neschopnosti. Od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF) si Řecko zajistilo tříletý úvěr v objemu 110 miliard eur (asi 2,7 bilionu Kč), nyní už se ale pracuje na druhém záchranném úvěru, jehož objem by měl být srovnatelný s prvním. Druhé pomoci se mají zúčastnit i soukromí věřitelé.


Váš názor
  •  
    14.7.2011 12:37

    Jaké nové poplatky, daně případně další domovody vymyslí. Bankéři to určitě platit nebudou.
    Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data