Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Zlato

Zlato

20.7.2011 18:23

V posledních turbulentnějších dnech se velká část pozornosti upírá i směrem ke zlatu. Zdá se tak být dobrý moment na to, abych doplnil několik předchozích úvah na téma vzájemného propojení a reakcí hlavních finančních trhů o trh zlata.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  • Pevný bod
    21.7.2011 8:43

    Vážený pane Soustružníku, díky za další zajímavý námět k zamyšlení. Z mého pohledu se mi zdá poněkud opomíjený fakt, že cena zlata je měřena právě v dolarech a že tedy při sledování relace zlato-dolar je tato skutečnost velmi podstatná. Když slábne dolar, tak samozřejmě "posiluje" zlato, protože jeho cena je měřena nějakými papírky, ve které více či méně věříme. Pevným bodem je tu spíše ta fyzická komodita než důvěrou futrovaný papír. Asi by bylo zajímavé podívat se na grafy eurových a případně korunových cen zlata, zda by ukázaly totéž. To může být námět pro nějaký další čtivý text.
    Tom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data