Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ekonomika brzdí, odhady zisků ne. Kde bude trh na konci roku?

Ekonomika brzdí, odhady zisků ne. Kde bude trh na konci roku?

5.8.2011 7:59
Autor: Redakce, Patria Online

Tržby a zisky společností i přes slabou ekonomiku dále rostou. Důvodem je to, že firmy jsou schopné najít jejich nové zdroje po celém světě. Nominální růst ekonomiky ve druhém čtvrtletí dosáhl meziročně 3,7 %, tržby 337 společností v indexu S&P 500, které doposud zveřejnily své výsledky, narostly o 13,1 %. Pokud nepočítáme finanční sektor, růst dosáhl dokonce 16 %. Graf ukazuje, jak se vyvíjel konsenzus odhadů zisku na akcii v indexu S&P 500 pro daný rok (modře) a pro následujících 52 týdnů (časovou periodou vážený průměr odhadů současného a příštího roku):

brzda1

Nezdá se, že by analytici chtěli začít snižovat své předpovědi zisků. Konsenzus pro S&P 500 pro příští rok dokonce roste a poslední týden v červenci se vyšplhal na 113,78 dolarů na akcii. Odhad pro letošní rok se stále pohybuje kolem 100 dolarů na akcii. Druhý graf ukazuje vývoj PE násobku u indexu S&P 500, S&P 400 – středně velké společnosti a S&P 600 – malé společnosti:

brzda2

Předpokládejme, že ekonomika se ve druhém pololetí úplně nezastaví a odhady zisků se na konci roku dostanou na 115 dolarů na akcii. Pokud zůstane PE na hodnotě 12, index S&P 500 by se tak dostal na 1.380 bodů. Pokud by PE vzrostlo na 13, index S&P 500 by uzavřel rok na 1.495 bodech. Pokud se ale pomalý růst zvrhne v pokles, jak naznačují poslední zveřejněná data HDP a ISM, spadnou zisky i PE. Není to zanedbatelné riziko.

(Zdroj: Blog Eda Yardeniho)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 • kde jsou ty vědmy ?
  5.8.2011 10:25

  Ekonomičtí a akcioví pisatelé nevěděli že jdou akciové trhy celosvětově do kopru..? Kapitalismus krachuje díky jeho nenažranosti...! Místo prosperity dluhopisy..! Navolení (dosazení) nýmandi rozkrádají a tunelují státní kasy. Po propagandistické euforii přichází rozčarování a vystřízlivění, ale hlavně ekonomický krach, který dolehne jen na chudší občany, aktéři krachu jsou za vodou, je jim jedno jak jejich voliči dopadnou. Globalizace nakonec po vychvalování ukázala svoji pravou tvář a propaganda ekonomického zázraku bude hledat nová vysvětlení proč se nekonal a nikdy konat nebude...
  tečka
  • Re: kde jsou ty vědmy ?
   5.8.2011 10:33

   ...je to přesně tak- aktéři ekonomického úpadku nezaplatili a jak to vypadá ani nezaplatí ZA SVÉ CHYBY SVÝMI PENĚZI !!! to nemůže dlouhodobě fungovat..
   KJ
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data