Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Strana Věci veřejné opět čelí insolvenčnímu řízení

Strana Věci veřejné opět čelí insolvenčnímu řízení

4.8.2011 16:04
Autor: mediafax

Městský soud v Praze dnes zahájil insolvenční řízení s politickou stranou Věci veřejné, jak vyplývá z internetové verze insolvenčního rejstříku. Insolvenční návrh na stranu podal Libor Zeman, a to kvůli tomu, že mu Věci veřejné údajně nevrátily členský poplatek ve výši 1000 korun.

"Vzhledem k dosavadním negativním zkušenostem s dlužníkem, zejména pak co se týká komunikace s nemožností jakékoliv dohody, mám vážné obavy, že mně nebude dlužná částka uhrazena," stojí v návrhu.

Jako dalšího věřitele Zeman uvádí svého kolegu Aleše Pfeffera, který "je v naprosto stejné situaci jako navrhovatel," jak stojí v dokumentu.

„Nevím o tom, jste první, kdo mi o tom říká,“ řekl agentuře Mediafax poslanec VV Petr Skokan. „Není mi známé, že by se někdy vracel členský poplatek, a neuvědomuji si, kdo je pan Libor Zeman. Každopádně si jdu teď zjistit podrobnosti.“

"Pokud věcně příslušný soud obdrží insolvenční návrh na konkrétní subjekt, insolvenční řízení je tak přijetím tohoto návrhu zahájeno a neprodleně poté je veřejně vyvěšeno v insolvenčním rejstříku," sdělila Mediafaxu mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková. "Možností, jak bude o návrhu rozhodnuto, je několik. Buď soud vyzve insolvenčního navrhovatele, aby svůj návrh doplnil, nebo ho soud odmítne, protože neobsahuje všechny zákonem dané náležitosti. Třetí možností je, že návrh všechny náležitosti obsahuje a soud tak bude zkoumat jeho věcný obsah. Tedy zda ten konkrétní subjekt je opravdu v úpadku," vysvětlila mluvčí.

Strana Věci veřejné už jednou insolvenčnímu řízení čelila, a to od 4. do 7. března 2011, kdy insolvenční návrh podala společnost podnikatele Jaromíra Soukupa Médea. Věci veřejné si měly u Médey objednat reklamní služby, za které strana nezaplatila. Celková pohledávka byla za více než 12 milionů korun. Strana ale ještě v den podání návrhu přislíbila, že své závazky uhradí a Médea následně informovala o tom, že návrh stáhla.

Soud nyní prověří, jestli je insolvenční návrh po faktické stránce v pořádku a následně bude zkoumat, zda je dlužník v úpadku, či není. Během insolvenčního řízení smí dlužník nakládat se svým majetkem jen ve velmi omezené míře a nesmí majetek spravovat tak, aby se snížila jeho hodnota. Dojde také k zablokování věřitelů, kteří nemohou vůči dlužníkovi vymáhat své pohledávky např. exekucí.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data