Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
ČEZ: Německé zpomalení nevěstí nic dobrého (komentář Patrie ke konferenčnímu hovoru)

ČEZ: Německé zpomalení nevěstí nic dobrého (komentář Patrie ke konferenčnímu hovoru)

17.8.2011 9:39
Autor: Tomáš Sýkora, Patria Finance

Elektrárenská společnost ČEZ včera pořádala konferenční hovor k hospodářským výsledkům za 2Q11. Nejdůležitější body: (-) Dosažená průměrná cena silové elektřiny (52 EUR/MWh pro 90 % produkce zajištěné pro příští rok; 54 EUR/MWh pro 36 % produkce na rok 2013; 56 EUR/MWh pro 9 % produkce na rok 2014).

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  • doplnění vašich opět nepřesných informací
    17.8.2011 10:11

    stačí chodit na tiskové konference 1) ano na rok 2012 je zajištěno přes 90% produkce za ceny mírně nad 52 EUR, ale k tomu se ještě počítá s efektem uzavření prodejních pozic na EEX. dojde tak k realizaci velkého spreadu mezi EEX a PXE. Zajištění na rok 2012 se tedy posune někam mezi 52,5 a 53 EUR/MWh čena povolenek se sesunula na základě zveřejnění prodeje 300 mil. povolenek EUA ze strany EIB (konec 2011). Zatím ale nejsou žádné detaily této transakce. ČEZ dle verbální komunikace EK soudí, že povolenky aktuálně pracují s nejhorším scénářem. Se zveřejněním detailů může dojít k jejich růstu a s tím i růstu ceny elektřiny 2) vláda o povolenkovém odbodbí 2013 - 2020 rozhodne na podzim 3) Koupě Energotrans žádný cash výdaj. Dochází k jakémusi zápočtu s EPH 100% Energotrans za 49% Pražské teplárenské. Tj. kupní cen za Energotrans už byla fakticky zaplacena při nákupu 49% PT Prodej Mibrag. Pozitivní cash (okolo 1 mld. Kč), účetně ztráta okolo 3 mld. Kč odpisem goowillu (celkově cca 2 až 2,5 mld. Kč) Tento negativní vliv již započítán do očekávaného čistého zisku 40,6 mld. Kč
    Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data