Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bonnet (KB): Další odpis řeckého dluhu nechystáme. Vzroste-li požadavek na soukromý sektor, pak se přizpůsobit musíme (+komentář KBC)

Bonnet (KB): Další odpis řeckého dluhu nechystáme. Vzroste-li požadavek na soukromý sektor, pak se přizpůsobit musíme (+komentář KBC)

11.10.2011 9:46, aktualizováno: 11.10. 10:04
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Komerční banka ze svého rozhodnutí nechystá započtení dalších ztrát plynoucích z řeckého dluhu, dojde-li ale shoda na větší účast soukromého sektoru s vyššími ztrátami, pak se i Komerční banka bude muset přizpůsobit. Uvedl to šéf Komerční banky Henri Bonnet. „Komerční banka zatím započtení dalších ztrát neplánuje. Je ale možné, že bude požadováno, aby soukromí investoři nesli případné 50% snížení hodnoty řeckých dluhopisů. Pak se i my budeme muset přizpůsobit,“ uvedl Bonnet pro HN.

Připustil, že další odpis řeckých státních dluhopisů by byl nepříjemný, ale nemělo by to mít žádné velké negativní dopady na hospodářské výsledky tuzemských bank, ani by tím neutrpěla jejich úvěrová kapacita. Ve druhém čtvrtletí roku bylo v portfoliu KB započteno snížení hodnoty drženého řeckého dluhu o 21 procent v souladu s dohodou EBA a návazně na červencovou dohodu o pomoci Řecku.

Komerční banka ve 2Q11 odepsala celkem 1,7 miliardy korun z hodnoty svých řeckých dluhopisů. Finanční ředitel Pavel Čejka již v minulém týdnu prohlásil, že další odpis nebude třeba a že by byl nutný jen v případě další restrukturalizace řeckého státního dluhu.

Management Komerční banky zveřejnil, že ke konci prvního pololetí letošního roku banka v AFS portfoliu (což jsou finanční aktiva držená k prodeji) držela řecké dluhopisy za celkem 7 miliard , což je hodnota přepočtená na amortizované náklady, italské dluhopisy pak za celkem 8,2 miliardy Kč. V HTM portfoliu (drženo do splatnosti) pak banka evidovala portugalské dluhopisy za 250 milionů korun.

„Domníváme se, že trh počítá s dalšími odpisy tohoto portfolia ve druhé polovině roku 2011. Avšak při poměru kapitálové přiměřenosti na úrovni 16,1 procenta a ukazateli Tier 1 na 14,6 procenta na konci 1H11 je banka velmi dobře připravena tyto ztráty ustát a přitom ještě vyplatit dividendu. Očekáváme, že zpráva bude mít na obchodování neutrální dopad,“ uvádí analytici KBC Securities.

(Zdroj: HN, Bloomberg, KBC Securities)


Váš názor
 •  
  11.10.2011 9:57

  Miliarda eur sem, miliarda eur tam. patrii je to jedno hlavně že něco píše. Je to neskutečná lajdáckost autora, propustit !!! Asi tam "hulej trávu" hoši.
  miki1
  • zprávy patrie
   11.10.2011 10:13

   Á,hoši se už probudili ze sna a chyby opravili. Bystrá reakce !?! Je to neskutečné co si dovolí napsat, ale na druhou stranu nic nového pod sluncem.. "Hoši jste jedničky"!
   miki1
 •  
  11.10.2011 9:49

  četl autor po sobě,že uvádí držení dluhopisů KB Řecka v miliardách eur?
  ?
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů