Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas Nonwovens v říjnu vyplácenou dividendu poprvé zdaní 15 % u zdroje

Pegas Nonwovens v říjnu vyplácenou dividendu poprvé zdaní 15 % u zdroje

14.10.2011 10:04
Autor: Redakce, Patria Online

Dividendy vyplácené společností Pegas Nonwovens budou v roce 2011 poprvé podléhat lucemburské srážkové dani, která bude u zdroje uplatněna všem akcionářům. Současná sazba lucemburské srážkové daně činí 15 procent, uvedla firma. „Zatímco dosud jsme vypláceli dividendu v hrubé výši a daňový poplatník si ji sám danil, nyní to bude daněno přímo u zdroje,“ vysvětlil změnu mluvčí firmy Ondřej Kouřil. Pegas letos vyplatí dividendu 1 EUR/akcie s rozhodným dnem 20. října a výplatou dividendy 27. října.

„Povinnost uplatnit srážkovou daň vyplývá z toho, že společnost vytvořila rozdělitelné fondy ze zisku, a daň tudíž musí být sražena bez ohledu na právní klasifikaci výplaty. Lucemburská daňová správa také potvrdila, že v následujícím roce (letech) nebudou dividendy do výše vyplacené v roce 2011 podléhat srážkové dani,“ vysvětluje Pegas ve zprávě.

Společnost připravila pro své akcionáře následující obecná pravidla pro uplatnění srážkové daně u dividendy vyplacené v roce 2011.

Srážková daň z dividendy vyplacené akcionářům, kteří jsou fyzickými osobami a nejsou daňovými rezidenty v Lucembursku

Akcionáři Společnosti, kteří jsou fyzickými osobami a nejsou daňovými rezidenty v Lucembursku, podléhají lucemburské srážkové dani z výplaty dividendy (současná sazba činí 15%) bez možnosti jejího snížení či vrácení. Výjimku umožňuje existence platných dohod o zamezení dvojího zdanění mezi Lucemburskem a státem daňového domicilu akcionáře. Tito akcionáři pak, v závislosti na daňových předpisech platných v zemi svého daňového domicilu, mohou v zemi svého domicilu započíst sraženou daň na svou daňovou povinnost ve výši provedené srážky nebo výnos z dividendy vyjmout ze zdanění.

Srážková daň z dividendy vyplacené akcionářům, kteří jsou právnickými osobami a nejsou daňovými rezidenty v Lucembursku

Akcionáři Společnosti, kteří jsou právnickými osobami a nejsou daňovými rezidenty v Lucembursku, mohou mít nárok na sníženou sazbu srážkové daně z dividendy v případě existence platné dohody o zamezení dvojího zdanění mezi Lucemburskem a státem daňového domicilu akcionáře nebo v případě uplatnění osvobození od srážkové daně v Lucembursku na základě držby významného podílu ve Společnosti.

Zvýhodnění snížené či nulové sazby srážkové daně může být akcionářům uděleno daňovou správou v Lucembursku na základě dokladu prokazujícího, že akcionář je skutečným vlastníkem příjmu z držby akcií PEGASu. Akcionář je obecně považován za skutečného vlastníka v případě, že obdrží dividendu ve svůj vlastní prospěch a nikoliv jako zprostředkovatel či depozitář, a pokud s touto dividendou může volně nakládat dle svého vlastního uvážení.

Plné znění informace k dividendě od Pegas Nonwovens naleznete na odkazu zde.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y