Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ doplnil představenstvo, k počátku roku zeštíhlí. Z DR odejde Říman

ČEZ doplnil představenstvo, k počátku roku zeštíhlí. Z DR odejde Říman

20.10.2011 14:04
Autor: Redakce, Patria.cz

Dozorčí rada společnosti dnes zvolila dva nové členy představenstva ČEZ a projednala návrh nového předsedy představenstva a generálního ředitele ČEZ, pana Daniela Beneše, na změny organizační struktury společnosti platné od 1. ledna 2012. „Jde o první krok, který zefektivní a zjednoduší liniové řízení firmy na vrcholové úrovni a připraví Skupinu ČEZ na konsolidaci činností i dceřiných společností. K dalšímu zefektivnění a zeštíhlení počtu divizí a nejvyšších manažerských pozic dojde v polovině příštího roku, kdy ze současných 11 divizí zbude 8, eventuálně 9,“ uvedla firma.

Novými členy představenstva společnosti se od dnešního dne stávají Michaela Chaloupková, nynější ředitelka útvaru nákup, a Pavel Cyrani, ředitel nedávno zřízené divize strategie. Po téměř 14 letech tak v představenstvu největší české energetické firmy opětovně zasedne žena. Představenstvo společnosti tak nyní má plný počet sedmi členů. Navíc stávající členové představenstva Vladimír Hlavinka a Martin Novák byli potvrzeni i na další funkční období.

S účinností od 1. ledna 2012 dojde v ČEZ ke změnám organizační struktury a také zrušení divize výkonného ředitele i funkce výkonného ředitele.

ČEZ začlení divize správa a personalistika do působnosti ředitele divize finance. Spojením podpůrných služeb chce vytvořit základ pro vybudování jednoho střediska sdílených služeb skupiny ČEZ do poloviny příštího roku.

Dále začlení divizi distribuce do řídící působnosti ředitele divize international. „V zahraničí vlastníme především distribuční společnosti, tímto prvním krokem dojde k posílení přenosu nejlepší praxe mezi distribučními společnostmi doma i za hranicemi. V polovině příštího roku pak dojde k novému přeuspořádání a pravděpodobně i ke změně názvu této divize,“ uvedla firma. Do divize international se začlení také útvar fúze a akvizice. „V období útlumu nákupu nových zahraničních aktiv je optimální spojit činnosti z oblasti akvizic se správou našich zahraničních majetkových účastí,“ komentuje krok ČEZ.

Firma naopak zřídila divizi nákup (viz změna v představenstvu). „Smyslem je definitivní centralizace všech nákupních procesů, včetně nákupu paliv, pod jeden útvar, protože v této oblasti je nadále velký prostor pro další úspory v rámci skupiny,“ uvedla firma.

ČEZ dále oznámil, že Martin Říman na dnešním zasedání dozorčí rady ohlásil své odstoupení z funkce člena dozorčí rady a z funkce člena výboru pro audit, a to s účinností od 20. 12. 2011.

(Zdroj: ČEZ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů