Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prahu ovládli prodejci v čele s Erste a KB, VIG (-4 %) po výsledcích nejistota ohledně výhledu

Prahu ovládli prodejci v čele s Erste a KB, VIG (-4 %) po výsledcích nejistota ohledně výhledu

15.11.2011 10:39
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Pražská burza dnes dopoledne obchoduje v záporném teritoriu, když index PX aktuálně ztrácí 1,40 %. Podobně na tom jsou i ostatní burzyv regionu, když německý DAX aktuálně ztrácí 1,91 %, polský WIG odepisuje 1,55 %, maďarský BUX klesá o 0,41 % a rakouský ATX odepisuje 2,00 %.Sentiment finančních trhů opět zhoršuje skepse ohledně řešení evropské dluhové krize, když ve včerejší aukci 5 letých italských státních dluhopisů jejich výnos stoupnul nejvýše od roku 1997. V Řecku se navíc znovu objevily zneklidňující spekulace, tentokrát o tom, že konzervativci v parlamentu nepřistoupí na další úsporná opatření výměnou za další životně důležitou tranši finanční pomoci.

Společnost ČEZ se obchoduje za 757 , když klesá o 0,43 %. Pod tlakem jsou, jako již tradičně, bankovní tituly, na které negativně působí obavy z vývoje evropské dluhové krize. Komerční banka aktuálně klesá o 3 % a Erste Bank odepisuje cenelá 3 procenta.

Akcie pojišťovací skupiny VIG klesají o 4 %, když společnost dnes zveřejnila výsledky z 3. kvartál, které byly v souladu s odhady. Vedení společnosti ale nezopakovalo svůj cíl na celý letošní rok, kterým byl růst zisku před zdaněním zhruba o 10 % a nízký procentní růst hrubého předepsaného pojistného. Šéf pojišťovny Geyer uvedl, že se VIG cíle nevzdává, ale nemůže jej garantovat.


Negativnímu sentimentu investorů dnes nevzdorují ani defenzivní tituly, když Philip Morris ztrácí 0,78 % a Telefónica O2 klesá o 0,62 %.

Těžební společnost NWR klesá o 2 % a poklesu se dnes neubránila ani hvěžda minulého týdne, společnost KIT digital, která odepisuje přes 5 procent.


Váš názor
  • Rokáč a Amon
    15.11.2011 13:41

    Tak jo kucí.Strejda Geyer se cíle nevzdává,ale nemůže ho garantovat.
    Velkamedvědice
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data