Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Správce Sazky uznal další pohledávky celkem za 660 milionů korun

Správce Sazky uznal další pohledávky celkem za 660 milionů korun

16.11.2011 14:31
Autor: mediafax

Insolvenční správce loterijní firmy Sazka uznal v rámci zvláštního přezkumu pohledávky za zhruba 660 milionů korun, popřeno jich bylo za 222 milionů korun. Ve středu o tom informovala mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Před soudem se projednávalo 101 pohledávek, z nichž 99 přezkoumával insolvenční správce Josef Cupka, zbývající dvě oddělený správce Jiří Zrůstek. Cupka přezkoumal pohledávky v celkové výši zhruba 882,4 miliony korun, z toho popřel pohledávky za přibližně 222 milionů korun. "Ostatní byly správcem uznány a budou součástí vypořádání věřitelů," uvedla Tichá.
 
Oddělený správce Zrůstek popřel obě pohledávky Bestsportu v celkové výši 6,35 miliardy .

"Ukončení zvláštního přezkumu pohledávek je dalším významným krokem v celém procesu insolvenčního řízení a je zásadní pro další postup, který bude směřovat k finální fázi konkurzu a to uspokojení věřitelů z majetkové podstaty," doplnila mluvčí.

K Městskému soudu v Praze se přihlásilo celkem 2075 věřitelů Sazky s pohledávkami za bezmála 41,1 miliardy korun. Podle Cupky bylo uznány pohledávky za 11 až 12 miliard korun.

Loterijní Sazku od listopadu převzala Sázková kancelář, za kterou stojí skupiny PPF a KKCG. Sázková kancelář nabídla v tendru za Sazku nejvyšší kupní cenu – 3,81 miliardy korun.
 


Váš názor
  • Tak schválně:
    16.11.2011 15:22

    Jakou částku vysoudí Erste a spol. na ČR v arbitráži? Začal bych skromně na 10 mld.
    Berounskej
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data