Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Řecko údajně předloží návrh na řešení svého dluhu do konce listopadu, už jedná s bankami

Řecko údajně předloží návrh na řešení svého dluhu do konce listopadu, už jedná s bankami

17.11.2011 16:10
Autor: Redakce, Patria Online

Řecko očekává, že soukromým věřitelům představí návrh na snížení zadlužení země na konci tohoto měsíce. Dnes o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na vysokého úředníka řeckého ministerstva financí. "Očekával bych, že nejpozději do konce listopadu bychom měli mít návrh," uvedl úředník, který si nepřál být jmenován.

Řecko musí podle Evropské komise poskytnout písemný závazek svým evropským partnerům, že provede potřebné reformy ke snížení zadlužení bez ohledu na to, kdo vyhraje další volby. "Eurogroup jako celek od Řecka očekává, že jeho političtí představitelé poskytnout jasný a nezpochybnitelný závazek o dohodě (o záchraně Řecka) a očekáváme jej v písemné formě. Musí to být dopis a musí být podepsaný," prohlásil mluvčí Komise pro ekonomické a měnové otázky Amadeu Altafaj.

"Musí to přesvědčit evropské partnery Řecka o jeho silném odhodlání a o tom, že budou následovat rozhodné kroky všemi politickými silami, bez ohledu na to, co se stane během příštích voleb v Řecku. Neříkáme přesně, jak to má být sepsáno, ale v každém případě to musí přesvědčit všechny evropské partnery Řecka," dodal mluvčí.

Podle vládních zdrojů agentury Bloomberg by již zítra představitelé nové řecké vlády v čele s Lucasem Papademosem měli začít sérií jednání s bankami o podmínkách, za kterých budou ochotny dobrovolně přistoupit na výměnu dluhopisů. Podle nejmenovaného vládního činitele mohou tato jednání trvat týdny a budou probíhat pod dohledem trojky – MMF, EK a ECB.

Již včera se řecký premiér Papademos a staronový ministr financí Evangelos Venizelos sešli kvůli předběžným diskusím s Charlesem Dallarou, šéfem Mezinárodního institutu pro finance (IIF) zastupujícím zájmy více než 450 finančních institucí. Banky by podle poslední dohody vzešlé ze Summitu EU měly ze svých expozic vůči řeckému dluhu odepsat jednu polovinu.

(Zdroj: MediaFax, Bloomberg, Reuters)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Jakou to bude mít cenu?
    18.11.2011 9:18

    Pokud opozice, která s "pomocí" nesouhlasí, příští volby vyhraje, tak oprávněně řekne, že ti, co to podepsali, k tomu neměli mandát. Opozice už teď může napsat podobné prohlášení, že takové závazné prohlášení dnešních šéfů pro ni neplatí.
    VeleOp
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data