Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf Novy Andruško: Hlas Česko Slovenska bude hitem (rozhovor)

Šéf Novy Andruško: Hlas Česko Slovenska bude hitem (rozhovor)

17.1.2012 17:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Soutěž Hlas Česko Slovenska, který začne v únoru vysílat televize Nova, byl ve všech předešlých zahraničních mutacích divácky úspěšným hitem. I proto Nova s jeho uvedením neváhala, řekl v úterý agentuře Mediafax generální ředitel televize Jan Andruško.

TV Nova na tiskové konferenci představila program na jaro: pěveckou soutěž Hlas Československa, původní sitcom Helena či propojení svého internetového portálu Voyo se službou ICQ.

Od druhé poloviny prosince hledá TV Nova pěvecké talenty, kteří začali nahrávat svá vystoupení na internetové stránky pořadu Hlas Česlo Slovenska. Kdo se zaregistruje a nazpívá soutěžní píseň, může se objevit i v televizní show Hlas Československa, jíž na konferenci příznačně představil zpěvák Ivan Hlas. Mezi porotci zasednou Dara Rolins, Michal David, rocker Pepa Vojtek a rapper Rytmus. Vysílat se bude od 12. února, přičemž výrazným prvkem show má být "přetahovaná" mezi jednotlivými kouči-porotci. Ti se budou předhánět v tom, kdo jako první uloví úspěšného pěvce.

Z původní tvorby Nova chystá sitcom Helena, který líčí rodinný život početné familíe Musilů. V hlavních rolích na obrazovkách budou Sandra Pogodová, Martha Issová či Leoš Noha. Druhý původní seriál se jmenuje První krok a bude se odehrávat v prostředí taneční akademie. Od jara se tu diváci budou setkávat s Veronikou Žilkovou v roli profesorky a Klárou Issovou v roli jedné z tanečnic.

Red.: Rozhodnutí získat licenci na natáčení soutěže Hlasu Česko Slovenska byla jednoznačná volba?

J.A.: Bylo to jednoznačné. Ten pořad je trhákem, hitem, všude, kde byl uveden na trh. Je divácky velice úspěšný. Myslím si, že v tuto chvíli je to nejlepší, co k mání je. Jsme rádi, že jsme se k němu dostali, licenci opatřili a můžeme ho vyrábět.

Red.: Nabízí se srovnání s dříve vysílanou soutěží Superstar. Proč vám tento model přišel zajímavější?

J.A.: Bude to zajímavé proto, že se hledá skutečný hlas. Porotci sedí otočeni zády, člověka nevidí, neznají ho, jen poslouchají. Casting je trošku jiný, je tam více profesionálních a poloprofesionálních zpěváků, nejsou to amatéři.

Red.: Jakou roli hraje v soutěži porota?

J.A.: Důležité je to, že po většinu soutěže to není porota, ale koučové. Oni si vyberou svůj tým a bojují o nejlepší hlasy. Sestaví si vlastní tým a koučují ho tak, aby právě z něj vzešel vítězný hlas. Vzniká tam rivalita mezi týmy i kouči, bude tam hodně emocí. Bude to zajímavé.

Red.: Koučovat nadějné zpěváky by měla Dara Rolins, Rytmus, Pepa Vojtek a Michal David. Jak jste s touto volbou vedoucích týmů spokojený?

J.A.: Na týmu koučů jsme pracovali dlouho, nebylo jednoduché ho sestavit. Tohle je ale porota, kterou jsem si přál. Některým lidem, kteří měli nejprve výhrady, daly už první natáčecí dny jednoznačnou odpověď a ukázaly, že to byla jasná a správná volba.

Red.: Pokud se podíváme na další změny ve vysílání, jaké jsou výrazné novinky televize Nova v oblasti vlastní tvorby?

J.A.: Kromě Hlasu Česko Slovenska máme nový sitcom Helena, seriál Krok vpřed, další řadu Kriminálky Anděl, ale také reality show Výměna manželek. Vlastní tvorby je tam poměrně hodně, já jsem s tím spokojený. Ve vývoji samozřejmě pokračujeme a máme několik zajímavých pilotních věcí, na kterých pracujeme.

Red.: Má Nova v plánu do výroby vlastních projektů zapojit také mladé tvůrce?

J.A.: Pokud jsou schopní a kvalitní, zapojíme je rádi. Například na Okresním přeboru pracovali tvůrci, kteří do té doby nebyli příliš známí. Letos budeme znovu organizovat Noc filmových nadějí, kde mohou mladí autoři soutěžit se svými projekty. Doufáme, že si tam budeme vybírat nadějné tvůrce, s nimiž bychom v budoucnu mohli navázat bližší spolupráci.


Váš názor
 • No nazdar ...
  18.1.2012 8:46

  ... antiherečka M. Issová, po x-té recyklovaná Superstar, to budou určitě frčáky. Ještě, že jsem Cetku dávno prodal, protože jestli toto jim má pomoci zaplatit ty obří dluhy, tak potěš pánbůh.
  Peté
 • ale lid na to zírá...
  17.1.2012 19:29

  byl bych v klidu
  Bob
  • Re: ale lid na to zírá...
   18.1.2012 11:39

   Tady bych souhlasil, už to že někdo přispívá do diskuze zde, ho téměř automaticky vyřazuje z množiny typického diváka tv nova. Ale z toho si nic nedělejme Gausova křivka platí :-)
   jufu
 • no
  17.1.2012 17:26

  topící se stébla chytá, boha, nemyslíte náhodou, že lidi už mají těch pěveckých soutěží plné zuby ? to je co půl rok něco, superstar,česko hledá a co já vím ještě
  sid_cz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data