Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
LN: Sto milionů z loterií nešlo na charitu ale do nemovitostí

LN: Sto milionů z loterií nešlo na charitu ale do nemovitostí

8.2.2012 9:24
Autor: ČTK

Pracovníci finančně analytického útvaru ministerstva financí zjistili, že majitel jedné loterijní společnosti si loni za 100 milionů korun určených na charitu nakoupil nemovitosti. Dnes o tom informují Lidové noviny. Ve věci už bylo podáno trestní oznámení.

Hazardní firmy mají podle zákona odvádět část zisku na charitu, média však v minulosti už několikrát popsala případy, kdy peníze šly jinam. Podle listu je to poprvé, co české úřady oficiálně připustily, že loterijní firmy si přes charitu posílají miliony korun domů.

"Finanční prostředky určené na veřejně prospěšné účely byly prokazatelně investovány do nákupu nemovitostí osobami personálně propojenými s loterijní společností," píše se ve výroční zprávě finančně analytického útvaru, která byla zveřejněna v úterý.

Jméno firmy analytici odmítli zveřejnit s tím, že jsou vázáni mlčenlivostí. Popsali však systém, jakým peníze putovaly. Jako krytí sloužila občanská sdružení založená majiteli loterijní firmy.

"Rodinní příslušníci byli v jednom případě disponenty účtu čtyř občanských sdružení a v druhém případě byli manželé disponenty účtů dokonce osmi občanských sdružení s tím, že jeden z manželů byl i disponentem účtu předmětné loterijní společnosti," uvedli pracovníci finančně analytického útvaru. Peníze si majitelé vybrali v hotovosti.


Váš názor
  •  
    8.2.2012 9:34

    To je ale objev. 21 let s tím politici nic nedělali a kdyby nepřišla krize nedělali by ani teď.
    bela
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data