Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf financí Telefóniky CR po výsledcích v online rozhovoru – Petr Kubový v pondělí od 11 hodin na Patria.cz!

Šéf financí Telefóniky CR po výsledcích v online rozhovoru – Petr Kubový v pondělí od 11 hodin na Patria.cz!

17.2.2012 18:41
Autor: Redakce, Patria.cz

Zatímco den před výsledky za 4Q a rok 2011 se akcie Telefóniky CR prodávaly, po nich nastoupila silná nákupní vlna. Důvodem je zisk i OIBDA české telekomunikační firmy ve 4Q nad odhady, naplnění celoročního cíle, solidní odměna investorům v podobě 40 na akcii dividendy plus snížení kapitálu a navíc oznámení zpětného odkupu akcií. Také výhled pro rok 2012 je spíše pozitivním překvapením. Není toho optimismu příliš?

Výnosy Telefóniky CR ve 4Q11 meziročně klesly o 4 %, výsledek OIBDA o 1,7 %. Obé je ale nad odhady analytiků. Telefónica CR argumentuje stabilizací u zákazníků mobilních služeb, přiznává ale vysoký konkurenční tlak u firemní klientely včetně malých a středních podniků. Zlepšení OIBDA marže pak podpořila úspora nákladů, ziskovost na Slovensku a prodeje nepoužívaného majetku.

Telefónica CR je dividendovým titulem a tak logicky také dividenda byla středem zájmu 4Q výsledků. Její navrhovaná výplata za rok 2011 sice klesá na 27 korun za akcii, ale s efektem snížení základního kapitálu firma navrhuje vyplatit akcionářům celkovou odměnu 40 Kč/akcie. Výnos tak dosahuje zhruba 11 procent. Navíc, což je také podporou tržní ceně akcií, představenstvo schválilo návrh na získání rámcového souhlasu k případnému odkupu vlastních akcií až do výše 10 % akcií společnosti. Stát se tak má na VH. Výsledky za rok 2011 pro akcionáře je tak třeba hodnotit pozitivně.


Co výhled roku 2012? Firma očekává v roce 2012 lepší trend v oblasti výnosů z podnikání než v roce 2011, ale zároveň také mírný meziroční pokles marže OIBDA. Výnosy z fixních a mobilních služeb vysokorychlostního internetu společně s rostoucími výnosy na Slovensku mají být hlavními oblastmi zlepšení výkonnosti výnosů v letošním roce. Na investice bez zahrnutí akvizice části podniků pak letos půjde 6,2 miliardy korun.

S jakými cíli hledí do roku 2012 management Telefóniky CR? Jaký dopad do výsledků může očekávat od konkurence v jednotlivých segmentech a případného vstupu nového hráče na trh? Jeví se udržitelný dividendový výnos a absolutní odměna pro akcionáře? Kam půjdou investice? Může Telefónica CR více vytěžit z chytrých telefonů, rychlého internetu a dalších segmentů? Na vše co Vás zajímá k hospodaření Telefóniky CR, firmě či telekomunikačnímu trhu se ptejte člověka z nejpovolanějších – ředitel Telefóniky CR pro finance Petr Kubový v pondělí od 11:00 v online rozhovoru na Patria.cz! Dotazy bude možné pokládat od pondělního rána.


Kubový

Petr Kubový pracuje ve společnosti Telefónica CR více jak čtyři roky na pozici výkonného ředitele pro finance. Před svým působením ve společnosti Telefónica O2 pracoval 14 let pro společnost Shell v Čechách i v zahraničí, kde zastával nejrůznější pozice ve financích na lokální, regionální a globální úrovni.


Váš názor
  •  
    20.2.2012 11:10

    Dobry den, nerozumim tomu, proc doslo ke snizeni nominalni hodnoty akcie tj. snizeni zakl. jmeni firmy, ktere je nasledne odevzdano akcionarum? Je to cesta jak legalne vyvest matce vice penez na dividendach? Proc se na zvyseni divi nepouzije zisk, ktery mate na zpetny odkup akcii? Rozumim snizeni zakl, jmeni, rozumim, zpetnemu odkupu, ale dohromady se zvysenim divi o 13 Kc se v tom nevyznam a priznavam, ze je to ma ekonomicka nedovzdelanost.
    Robert188
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university